Migreeniaura 10.06.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

6,5 aastat tagasi, poolteist kuud pärast esimese lapse sündi, kaotasin ma ootamatult 5 minutiks kõnevõime, siis neuroloog arvas, et tegemist oli migreeniauraga. Nüüd olles 32. nädalat rase hakkas mul silme ees virvendama ning kaotasin taas mõneks ajaks osaliselt kõnevõime ja paaril järgmisel päeval 10 minutit silme eest virvendas (vahepeal 6,5 aastat ei ole mul midagi taolist olnud). Kas võis taas olla tegu migreeniauraga? Lugesin internetis, et migreeniaurad võivad kaasa tuua ka insuldi. Nüüd on mul hirm sünnituse ees, kas ma ikka võiksin pingutada või peaksin kaaluma keisrilõiget? Kas sünnituse pingutused võivad esile tuua migreeniaurad millel võivad olla väga tõsised tagajärjed?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreeniaurad võivad kaduda aastateks ja siis uuesti ilmneda sagedaste hoogudena, neid provotseerivaid faktoreid ei teata. Insuldirisk on veidi suurem kui tavaliselt kuid keisrilõiget seepärast ei tehta.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Migreenihoog raseduse ajal

Kogesin raseduse teisel kuul migreenihoogu: alguses migreeniaura, siis peavalu ja oksendamine. Kogu asi kestis vaid ühe õhtu. Murelikuks teeb see, et perekonnas on migreenikud nii ema kui õde kui õe väike ...

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

Teada on, et nn. "t?elise" migreeni korral hoogude sagedus raseduse ajal väheneb v?i kaovad hood hoopiski. Teie puhul on lugu hoopis vastupidine.

Rasedus v?ib siin igal juhul olla vallandav ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: