Suruv tunne kuklas 19.05.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tarvitasin esmakordselt rohkes koguses (2 tabletti) ecstasyt ja samal ajal olin neurontini kuuri all. Viimase neurontini kapsli võtsin 24 tundi ennem "pidu" ja paar päeva hiljem jätkasin võtmist. Kaplseid võtsin üks kord õhtuti. Need kirjutati mulle seljavalu pärast. Nädal peale ecstasy tarvitamist tekkis imelik hoog: suruv tunne kuklas, mis pidevalt süvenes(õrna peavaluga) ja enesetunde pidev halvenemine, jalgades surin. Hoog läks paari tunni pärast üle tihedateks võpatusteks üle keha. Palavikku ei olnud. Hooga kaasnes ka paanika. Õhtul sain magama jääda. Järgmisel päeval olid kõik sümptomid kadunud. Neurontini võtmise lõpetasin ära peale hoogu. Veel järgmisel nädal tuli samasugune suruv tunne kuklasse tagasi ja samuti võpatused (seekord harvemini). Sellest ajast on suruv tunne kuklas ja võpatused jäänud alles 4 nädalaks. On paremaid ja on halvemaid päevi. Tööd olen ma saanud teha ja tegutsedes läheb tihti see probleem meelest ära. Suruva tundega kaasneb ka kõrvade vilin. Suruv tunne võib olla peal päev läbi, alates ärkamisest kuni õhtuni. Võpatused tekivad peale tegutsemist maha istudes. On olnud paar juhust, kus on tekkinud veel paanikahoog, kuna suruv tunne kuklas on süvenenud (pulss 100) jne.

Mis võib olla suruva tunde põhjuseks, kas mu lõi välja ärevushäire?
Kuna vereanalüüsid olid korras ja mrt ei näitanud midagi, kas see võib olla lihtsalt minu "mõttes kinni".

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on reaalse ajuregulatsuiooni häirega mis kujuneb välja tavaliselt ärevushäire ja depressiooni foonil teatavate asjaolude kokkulangemisel. Hood võivad korduda ja soovitan tulla vastuvõtule.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos