Torkiv valu paremal küljel roide all 17.01.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kõik algas 2012 a mai kuus, kui tundsin õhtuti voodisse heites, et paremal küljel roide all on näriv tunne! Kuu aega hiljem süvenesid ka päeval ringi kõndides ja toetudes ühele küljele valud. Tollal oli ka köha ja köhides tekkisid teravamad valud. Tunne oli selline, nagu see valukoht oleks sees paistes (ei oska kuidagi sõnastada seda tunnet). Paar nädalat hiljem tugevam valu vaibus aga torkivus jäi. Mingi hetk 2012 augustis süvenes ja siis läksin esimest korda perearstile. Andis saatekirja kõhuõõnesonograafiasse. Korras! Pärast seda kirjutas perarst Dolmen valuvaigistit ja ütles, et seljavalud kiirgavad paremasse külge. (Väga noorest peast mul ka nimmevalud). Sõin Dolmenid ära ja kui ikka väga valutas, võtsin käsimüügist ostetud valuvaigisteid. Aga kuni 2013 septembrini kannatasin lihtsalt ära. 2013 september tekkisid mulle küljel väga kohutavad valud need hõlmasid kogu üla ja alaselga, kaela ja lõi ka paremasse reide. Tõusis kerge palavik ja külmavärinad. Läksin EMOsse ITK haiglasse. Vereanalüüs oli korras, uriin aga mitte, oli äge tsüstiit. Sõin 2 nädalat antibiootikume! Valud aga ei kadunud. Ma ikka tõusin ainult siis voodist, kui oli vaja wc-sse minna või last aidata milleski ja sedagi mööda seinu ja esemeid toetades. 3 nädalat pärast antibiootikumide söömist läksin perearstile andsin uuesti uriiniproovi, mis oli korras, aga kurtsin, et valud ei kao ikka kuhugi. Arst hakkas siis vanu pabereid tuhlama. Leidis et 2007 olen seljavalude pärast kurtmas käinud ja tollal tegin röntgenpildid. Diagnoos skolioos. Tollal perearst ütles, et skolioos ja tee kodus võimlemist. Nüüd siis 2013 oktoober ütles, et küljevalud skolioosist ja nimmevalu. Pakkus, et kui ma väga tahan võib saatekirja taastusraviarstile anda. Sai ka seal käidud, kes tahtis röntgenpilte näha, et miks mulle diagnoosiks skolioos oli pandud, aga neid süsteemis arvutis polnud. Aga saatis mu füsioteraapiasse. Sinna siis ülejärgmine nädal. 2013 detsembris läksid mul jälle valud hullemaks, tekkis väike palavik ja külmavärinad. Kuna jälle see toimus nädalavahetusel, läksin taas EMOsse. Seal võeti vereanalüüsid ja uriiniproov. Mõlemad korras. Öeldi, et seljavaludest. Ja öeldi et võiks käia ka naistearstil. Eelmine nädal sai käidud. Naistearst ütles, et valud liiga kõrgel ja tema arvates see kõik küll seljavaludest pole. Küsis, kas on sapipõit kunagi kontrollitud. Ei ole mul seda tehtud. Rääkisin sellest perearstile, aga tema jäi selle peale kidakeelseks ja ütles, et ikka pigem seljavalud ning kui hood ikka esinevad, siis läheks uuesti ta vastuvõtule. Viimane aasta on ka uus sümptom lisandunud. Ma käin öösiti vähemalt 3-4 wc. Kui ma tunnen vajadust wc-sse minna ja kohe pole see võimalik, siis kinni hoides süveneb ka valu paremal küljel roide all. Kui käin wc ära, siis umbkaudu 10 minutit hiljem hakkab vaibuma valu. Ainult vett saan juua, sest mahlad, karstusjoogid panevad mind nii tihti ja nii väheses koguses urineerima. Olen ka märganud, et harva kiirgab pitsitav tunne ülakõhtu ülal pool naba. Esimene kord kus mul tõsiselt olid valud, palavik, külmavärinad kestsid kokku 2013 sept keskelt kuni 2013 okt lõpuni. Teine kord 2013 detsembris nädal aega. Muidu on kogu aeg häriv mõõdukas valu. Olen ka üritanud teha seljavalude leevendamiseks kodus harjutusi, aga seda vaid paar korda, sest pikali olles jalad kõverdatult paremat jalga ette poole tuues annab väga tugeva valu näol tunda külje peal. Küsimus siis,kas tõesti on see kõik tingitud seljavaludest? Ma millegipärast ise ei taha uskuda. Sest alaselg ja üldse selg valutab, siis kui ma olen pikemat aega kõndinud, asjade tõstmisel, koristamisel jne tegevustel. Külg aga kogu aeg. Vahetevahel taandub valu nii väikseks,et ma ei pööra sellele tähelepanu. Või on mu jutt siiski põhjendatud edasi kuskilt abi otsima? Kui jah, siis kelle poole peaksin pöörduma? Tänud ette!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Saatke küsimus uroloogile. Tegemist võib olla neerukivitõvega.

Dr. Ain Pajos