Kael valus 23.04.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 11. nädalat rase. Kuskil 2 kuud tagasi ühel hommikul ärgates ei liikunud enam mu kael, see valu oli tappev. Ostsin apteegist pipraplaastrit ja asi möödus nädalaga. Apteeker arvas, et radikuliit.
Nüüd 3 nädalat tagasi algas jälle kaelaga mingi jama.
Kael ei valuta, vaid on valus ainult siis kui pead kallutan tahapoole või kõrvale. Valu ei ole väga tugev, kui häirib igapäevast elu. Pigem selline lihasvalu vist...
Lisaks on valus ka vasaku käe pöial( sealt kus pöial alguse saab). Pöidlaga enam väga vaevusi ei ole, mõnes asendis annab tunda. Paar päeva tagasi ärkasin hommikul üles ja jalajad ning selg olid nii valusad nagu oleks rongi alla jäänud. Kuigi eelneval päeval oli kodus ega teinud midagi füüsilist. Lisaks veel liigesed raksuvad liigutades. Valupisted löövad igale poole kehasse.
Perearst pani mu haiguslehele, kuna ka mu töö on istuv ja pidev sundasend päevast päeva.
Kahjuks ühtegi analüüsi ta mulle ei teinud. Mida Teie arvate, kas asi on pigem närvides või võib mul olla reumaatiline haigus tekkinud ja ma peaks kiiremaks korras spetsialisti juurde minema. Perearst väitis, et lihasvalud raseduse ajal normaalsed, kuigi minu ämmaemand seda ei arvanud. Kas peaksin tegema paratsetamooli kuuri?
Olen olnud viimasel ajal ka päris stressis, lisaks kerged ärevushäired ja haiguste pidev kartus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu tundub olevat tingitud mitte närvidest vaid liigeskapslitest, kõõlustest ja lihastest. Rääkige oma günekoloogiga ja kui võimalik konsulteeriga reumatoloogiga.

Dr. Ain Pajos