Väsimus ja valu kätes. Ikka veel abita.... 11.12.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen ka küsimuse juba esitanud, see oli 27.09 ja pealkiri oli "kas neuroloogiline probleem?". Olen nüüd käinud nii reumatoloogi kui ka neuroloogi vastuvõtul, mõlemad ütlevad vastakuti, et selle asjaga peaks tegelema neuroloog-reumatoloog, ehk nad ei taipa, milles asi võiks olla. Neuroloog saadab mind ENMG uurignule, kuid see on alles kuu pärast. Reumatoloog kutsub tagasi, sest kõik näitajad olid korras, lihtsalt kordab analüüse. Aga mu käed on hullemaks läinud. Raske on kirjutada, käed väsivad, tunnen tugevat survet randmel ja ka labakäest ülevalpool. Samuti on käed alates küünarnukist väsinud. Vahepeal on kiirgav valu käes, siis jälle tuim. Raske on nii. Abi ei ole saanud. Põlved valutavad ka. Sellest rääkisin ka reumatoloogilile, kes vaid õlgu kehitas. See võib-olla ka ilmamuutusest või külmast. Neuroloog on saatelehele pannud diagnoosi küsimärgiga: polüneuropaatia, kas sellest võivad sellised vaevused tekkida (kui vaatate ka mu eelmist küsimust)? Olen juba väga närviline ja väsinud, tahaks normaalset elukvaliteeti tagasi. Probleemid on mõlema käega. Oskate midagi soovitada, kas tuleks tulla Teie vastuvõtule?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Polüneuropaatia kahtluse tõttu ongi Teile määratud ENMG uuring, mis annab täpse vastuse. Mõistlik on see ära oodata.

Dr. Ain Pajos