Mure peaga 02.10.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun Teie poole murega, mis on mul olnud juba vahelduva eduga 2 aastat. Kuna perearstilt, psühholoogilt ma saatekirja ei ole saanud, et kuhugi mujale minna, pean pöörduma Teie poole. Käisin 2 aastat tagasi jõusaalis, peale seda märkasin, et sääre peal on muhk ja 2 tundi peale jõusaali oli raske hingata, umbes 10 minutit. Seejärel hakkas kergem hingata ja jala pealt oli muhk kadunud. Perearsti vastuvõtule minnes oli vererõhk kõrge ja pulss kiire. Mind saadeti Valga haiglasse uuringule, seal kompuutriga vaadati mu südame tööd, see oli korras. Pärast seda pidin hakkama võtma rohtu(Betaloc Zoc 25mg) ja veiste-südamerohu
tinktuuri. Kuu ajaga läks paremaks küll. Hiljem käisin Tartus kardioloogi juures, kõik oli korras ja tagasi ei kutsutud. Tundsin imelikku tunnet kaelas, nagu oleks jooksnud midagi kaelast pähe. Selline tunne oli veel tükk-aega hiljem. Õde arvas, et suur verekogus jooksis pähe vms. Suguvõsast rääkisin targa arstiga, kes on nüüd pensionil, tema sõnul käis mul tromb läbi kopsu, aga perearst ei usu, et tromb oli. Võtsin rohtu edasi ja hakkas parem. Jaanuaris 2012 seoses sõjagväkke minekuga, saadeti mind uuesti Tartu kardioloogi juurde, aga kardioloog arvas, et minu süda on korras ja ei pea seda kontrollima. Pärast seda kirjutas ta mulle rohtu: Lebilet 5mg, millest võtan pool tabletti päevas. Seda võtan siiani.
Nüüd 2 aastat hiljem, 3.augustil sai natukene alkohoolset jooki joodud. 5.augustil ärkasin ülesse ja tundsin, et tervis eiole hea. Imestasin isegi, miks nii uimane ja imelik olla on. Iiveldustunne, vererõhk oli madal. Paari päeva pärast läks vereringe kehvaks. Kätel tulid veresooned välja ja magades vajuvad tagasi. Pearinglus kadus ära aga ikkagi oli rõhuv tunne peas, tuimus, uimasus, meeleolu ei ole, unetus. Parema silmaga nägin otsevaates ninaotsa, käisin silmaarsti juures, tema sõnul oli silmanägemisega korras ja tema midagi ei leidnud.
Vererõhk on hetkel korras. Viimati perearsti mõõtmisel oli 126/87 ja pulss oli 71. Siis käisin ka psühhiaatri juures, kirjutas mulle Mirzapin Actavis 15mg, pool tabletti päeva, enne magama minekut. Aitas küll, sain rohkem magada, aga pea ei ole ikka paremaks läinud, arsti sõnul on mul siis midagi muud viga ja soovitas mul muuta toitumist. Nädal aega hiljem kirjutas välja rohu: Lamictal 25mg, mida pean võtma esimesel päeval 1 tableti hommikul ja 1 õhtul. Teistel päevadel pean võtma 2 hommikul ja 2 õhtul, ning kui paremaks ei lähe, rohkem ei võta. Perearsti arvates, on see psühholoogi teema ja tema ei saada mind kuhugi, kuigi ise tunnen, et asi on milleski muus. Loodan, et saan Teie kaudu natukengi targemaks enda tervisliku seisundi kohta. Ette tänades I.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on tegu kroonilisest ärevusest tingitud aju regulatsioonihäiretega. Kuna ravi on pooleli, tuleks varuda kannatust, võimalik et tuleks tõsta antidepressandi annust.
Hoidke kontakti oma psühhiaatriga.

Dr. Ain Pajos