Probleemid peale seljaoperatsiooni 25.09.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Selja närvi vabastamise opratsioon oli 5 kuud tagasi. 2 kuud olin haiguslehel, siis läksin tööle. Oli istuv töö. Taastumine oli minu arvates normaalne. Kõndisin palju ja tegin harjutusi, mis kaasa anti. Taastusravis ka veeprotseduurid, mis ei sobinud. Terve selle aja oli näriv valu, mis kiirgas vasakusse jalga. Aga on ikkagi probleemid. Kuna pidin töökohta vahetama, siis nüüd töö ka väikese füüsilise koormusega. Vaja kummardada, midagi kergemat 2-3 kg tõsta mitmeid kordi 1m kõrguselt kuni üle pea, liikumine korruste vahel. Tagajärjeks on selja lihaste kohutav valu ja valulikkus selgroos. Valu ka ristluude kohas. Selgrool võin näidata mitmeid kohti , mis valusad. Olen 5 kuuga 9 kg alla võtnud, praegu 88 kg, pikkus175 cm. kas sellised hädad on normaalsed? Kui kaua võtab üldine taastumine aega? kas asjade tõstmisel on piirang kaalu suhtes? Mida peaks tegema, et taastumine kiireneks? Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Õnnestunu seljadiski operatsiooni järgselt peaks jalavalu koheselt kaduma. Kui püsib jalavalu ja ka seljavalu ägeneb, tuleks teha uued uuringud. Kõige õigem oleks pöörduda kohe opereerinud arsti poole kes saab kiirelt suunata uuringutele. Kui see ei õnnestu - tulge vastuvõtule.
tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos