Sensoorne polüneuropaatia? 10.04.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas tegu võib olla neuroloogilise või psühhiaatrilise probleemiga?
Kuu aega tagasi tohutu nõrkus, pearinglus, käed- jalad nõrgad. Nädala pärast kosudes käed- jalad vatised, ei kuula korralikult sõna, pea udune.
Hgb 166, veri paks, vereringe vilets-perearst suunas haiguslehele, et vaja puhata, palju vedelikku tarbida. Kuna vaatamata üldisele enesetunde paranemisele käte-jalgade kohmakus püsis, sai pöördutud EMO-sse.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sensoorne polüneuropaatia on krooniline haigus, mis kujuneb välja aastatega. Teie haigus on lühike ja suhteliselt äge - tegemist võib olla piirdenärvisüsteemi kahjustusega seoses mõne viirusinfektsiooniga. Tavaliselt paraneb see vähehaaval ise, ohtlik on aga hingamisraskuse või puudulikkuse teke - vajalik kohene pöördumine uuesti EMOsse kuna vajalik võib olla intensiivravi. Olge tähelepanelik ja ärge kõhelge abi otsimast.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591