Diagnoosi puudumine, kuidas välistada epilepsia? 10.03.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist, doktor!
Väga paluksin Teie arvamust järgmistele kehalistele ja väga raskesti talutavatele tunnustele: 1.kõndides kisub vasakule poole( kogu aeg); 2.tasakaaluhäire, pearinglus, silmanägemine hägustub, parem pool tuimaks (näopool, käsi); 3.istudes taastumine; 4.iivedus, pingetunne, krambitunne; 5.umbes pooleteise tunni järgselt lihaspinges (püüdsin head filmi vaadata, et mõtted mujale); 6.suu kuivama, keha värisema, "hambad plõgisevad". Niisugune üleelamine päev tagasi.
Ravimina 1 mg Rivotrili algul, ei mõjunud, Valocordin-Diazepami tilku teelusikaga, umbes tunni aja pärast veel 0,5 mg Rivotrili. Taoline eelmine hoog jaan.2012. Rivotril on ravimina( psühhiaatri poolt)pikaaegselt, olen proovinud teha vaheaegu, AD-sid kasutanud pikaaegselt( 15 aastat)-need ei ole aidanud! Austatud dr! Kuidas välistada epilepsia mittetüüpilist vormi, kui EEG uuring tehtud 2006a 1 mg Rivotrili foonil, tahtmatut urineerimist ja roojamist ei ole kordagi esinenud! Palume Teie arvamust! Äkki ei tohi Rivotrilist püüda vabaneda-ta ju ongi peamisena epilepsia ravim?
Lisaksin, et paanikahäirega kaasnevat südamekloppimist ei esine, vererõhk tõuseb vähe-aga väga raske on kirjeldatud tervislikku seisundit taluda!
Kuidas annab tulemusi uus EEG-kui kasutan Rivotrili igapäevaselt 0,5 mg
Kuidas saaksin abi?
Lugupidamisega Tartust!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjeldatud seisund ei ole tüüpiline epilepsiale, siis esineb tavaliselt ka teadvusekaotus, hiljem mälulünk ja hood kestavad 1-2 minutit.
Rivotril võib tekitada sõltuvust ravimist, seega sellest lahtisaamine võib osutuda raskeks.
Kuna haigus on pikk, võiks korrata EEG ja teha ka kompuuteruuring peaajust, vajaduse üle otsustab raviarst. Tema muudab ka ravi.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Magnetuuring

Tere
Kas on võimalik teha tasuline(või haigekassa kaudu ) uuring ilma saatekirjata?
Kui see on võimalik siis millises asutuses ?
Kahtlustatakse ajuripatsi healoomulist mikrokasvajat ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Magnetuuringuid tehakse Tallinna Diagnostikakeskuses. Helistage sinna.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: