Borrelioos 28.12.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Selline küsimus. Kunagi aastaid tagasi avastasin enda käel punase ringikujulise imeliku asja. Kui õigesti mäletan, siis umbes 2 - 3 cm laiune punane ring ja sees oli väiksem punane täpp. Natukene sügeles ka vist. Kuna mul oli too hetk väga kiire või siis lihtsalt kartusest, arstile näitama ei läinud igatahes. Ei mäleta isegi kaua see mul oli, aga päris tükk aega peitsin seda kohta, lõpuks hakkas helenema, läks suuremaks ja kadus. Nüüd alles hiljuti juhtusin saadet nägema telekast puugihammustusest ja seal näidati samasuguseid punaseid ringe nagu mul käe peal. Läksin perearstile ja lasin testi teha ja öeldi, et ei ole mul mingit haigust.

Olen foorumitest lugenud juhtumeid, kus on palju müstilisi asju juhtunud inimestega ja diagnoositud ärevushäire vms, enne kui avastatakse borrelioos. Samuti on ka mul igasuguseid kummalisi juhtumisi. Ei hakka neid loetlema. Aga hetkel näiteks on parema käe sõrmed ja rangluu, küünarluu ja õlaluu, liigesed nagu valusad ja kanged. Parem jalg valutab ja suriseb ka mul juba aastaid ja samamoodi kange. EKG on korras olnud. Igasuused põletikunäitajad ka, kaelast tehti pilt ja kõik ok.

Kas piisab ühest testist või peaksin asja veel kuidagi edasi uurima? Kas on võimalik, et siiski borrelioos?
Või peaksin tõesti pöördumagi psühholoogi juurde? Kuhugi mujale?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Punane ring on tõesti iseloomulik puugihammustuse järgsele borrelioosile. Võiksite külastada nakkushaiglat ja korrata vereanalüüsi.
Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

borrelioos

Tere ,mureks on aasta tagasi saadud borrelioos mille sümptomid.on tagasi.:ärevushood,seedeprobleemid,tugev väsimus ,valud rinnus rindkeres peas kuklas ,suurenenud ka allergia .mida peaksin tegema .arst ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Sarnased kaebused esinevad paljude haiguste korral. Borrelioos on vähetõenäoline kuid püsiva hirmu/kahtluse korral võite pöörduda nakkushaiglasse täiendavatele uuringutele.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Puuk-borrelioos

Tere! Minu lugu on selline, et eelmisel suvel juulis sain puugilt hammustuse (põlveõndlas püsis 2-3 kuud punetav laik) ja kusagil oktoobrist hakkas tervis ära minema - selja- ja põlvevalud, nüüd ka küünarnuki ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kuna ka seljavalud on ilmselt seoses liigestepoletikuga, tuleks pöörduda reumatoloogi vastuvotule.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Borrelioos

Tere!
Olen 29-aastane naine. Vahepeal olin lapsega 2 aastat kodus, kuid nüüd sügisest taas tööl.
Minu tervisehädad said alguse umbes eelmise aasta suvel. Kõigepealt olid mul nädalaid kestvad ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoliselt ei ole vaevuste põhjuseks borrelioos, vaid labiilne närvisüsteem. Tuleb uuesti kaaluda ravi antidepressantidega.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Borrelioos

Tere! Minu tütrel oli 1a 2kuuselt puuk. Kolm päeva hiljem tuli kõrge palavik (39,5), aga puudus punane laik. Palavik ei alanenud ka järgmisel päeval ja läksime haiglasse. Testi tulemused saime teada kaks ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt sai laps ka borrelioosivastase ravikuuri ja seega peaks tekitaja olema likvideeritud. Probleem on ilmselt mujal.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

borrelioos??

Sain puugi hammustuse kuskil 2-3 nädalat tagasi, peale seda on hakanud mu pea rohkem valutama ja sammuti ka hambad(kohtades kus ei ole aukegi). Kas on võimalik et see on seotud puugihammustusega?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui on kahtlus puuginakkusele, tuleks pöörduda uuringuteks perearsti poole.

Loe edasi

Arvatavasti Borrelioos

Tere!

Mul on arvatavasti borrelioos. hirm on suur. Ei tea kas võib võtta antibiootikume ka ainult kahtluse korral, diagnoosimine pidavat keeruline olema, veretestid võivat negatiivsed olema ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Borrelioosile viitab laienev punane laik nahal puugihammustuse ümber. Siis tuleks kindlasti läbi teha antibiootikumikuur. Kui seda pole olnud, ei ole ravikuuri vaja.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Borrelioos??

Tere.Ma vabandan kui kirjutasin valesse rubriiki. Olen olnud pikka aega hädas igasugste valudega jäsemetes. lisaks millele tekivad aegaajalt närvipõletiku laadsed valud alaseljas. Vaevuse lähevad iga aastaga ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Borrelioos võib põhjustada kroonilisi närvi - ja liigesevalusi aastaid peale nakatumist. Samas võivad valudel olla ka muud põhjused. Antibiootikumikuur on aga ainus võimalik ravi borrelioosi vastu - kuigi ...

Loe edasi

borrelioos

Kui pikk võib olla borrelioosi peiteaeg?
Milline on neuro borrelioosi sündroomid? Kas on olemas nn,nahavorm ja millised võivad olla selle vaevused peale punetuse?
Mina maärkasin ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tavaliselt borrelioositekitaja hävib antibiootikumikuuriga. Järeluuring võib olla siiski positiivne. Närvi ja liigestevalusid võib seostada borrelioosiga ja ravida tuleks vastava arsti juhendamisel.
Loe edasi

PUUK BORRELIOOS

Olen kaks suve järjest metsast puugi saanud,kaks talve järjest ennast pidevalt
haigena tundnud.Lõpuks tuvastati borrelioos.Antibiootikumidega ravides sain üldise hea enesetunde tagasi,ainult olen ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Samad kaebused võuivad esineda ka ilma borrelioosita. Kas kõrvaarst lasi teha ka audiomeetria uuringu?

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

borrelioos või radikuliit

Puuk-borrellioos avastati hilja (1,5 kuud peale nakatumist), raviks anibiootikumide kuur, kordusanalüüs negatiivne.
Kas aga jätkuvad radikuliiditaolised teravad ristluuvalud, mis ka jala kangeks ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Borrelioos võib põhjustada kestvaid närvivalusid. Põhjuseks võivad olla ka nimmelülide haigused. tuleks teha rö ülesvõtted nimmelülidest ja vajadusel ka MRT uuring. Vajaduse otsustab neuroloog.

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: