Lülisamba probleem? 26.10.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist. Selline probleem siis, et 3-4a tagasi tekkisid kõrvetised, pidevad köhahood rinnaku tagune valu ja nö. selja tiidede juures mõlemal pool kõrvetav/tuim valu. Olen selle probleemiga korduvalt käinud gastroloogi vastuvõtul, sh. ultraheli uuringul 2 korda ja korra ka sondi neelamas, aga selgunud pole mitte midagi ehk midagi ei tohiks nagu valesti olla. Kui nüüd viimati 3-4 kuud tagasi sai käidud, siis ta soovitas seljaarsti juurde pöörduda, et ehk võib probleem olla lülisambaga. Äkki oskate kuidagi kommenteerida seda probleemi? Ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

korvetised, köhahood ja valu rinnaku taga viitavad voimalikule maosisu tagasivalgumisele söögitorru ja sellest tulenevale söögitoru ärritusele. Selle probleemiga tegeleb gastroenteroloog. Muutused lulisambas voivad pohjustada valu abaluude taga. Täpsustamiseks on vajalik neuroloogi läbivaatus.

Dr. Ain Pajos