Peavalud 3 kuud 01.10.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

3 kuud tagasi üleöö tekkis tugev surve/pinge peas, vahel läheb üle tugevaks peavaluks, siis möödub taas, aga igapäevaselt on olnud nagu suruv tunne peas, eriti meelekohad ja pea ülaosa, vahel lööb pildi mustaks ees ja jalad kaovad alt ära. Trenni ei saa üldse teha ja kui rohkem pinugtan, siis tugev peavalu garanteeritud. Peavalu ravimid ei leevenda midagi. Käisin regulaarselt ka massaažis, et ehk pingest, aga midagi ei muutunud paremaks.
Paari nädala eest käisin erakorralises, kui peavalu oli väljakannatamatu, kus tehti KT ja KT vastandainega ja vastus tuli järgmine:
Peaaju vasakkesta süsteem suhteliselt kitsas, parem tagasarv ja vasaak temporaalsarv ei visualiseeru, IIIvatsake -2 mm laiusega, keskjoonel, IV vatsake ii. Ajukoes koldelisi muutusi ei sedasta. Ajuvaod samuti suhteliselt kitsad. Koljuluud ii. Arvamus: kergekujuline peaaju turse võimalik.
Ajuveresooned on hinnatavas osas normaalse kontrasteerumisega, siinustromboosile viitavat ei ilmne.
Keegi midagi väga ei selgitanud ja Määrati ka MRT uuring, millele aja sain alles 1 kuu pärast ja neuroloogi juurde nädal peale uuringut alles.
Kuna peavalud ikka endiselt kestavad, on mure tekkinud, et mis ikkagi lahti on? Mida selle diagnoosi põhjal arvata võib?
Ja mida selle MRT uuringu käigus ikkagi välja selgitatakse?
Kui KT tulemus oli selline, kas MRTs võib selguda veel midagi halba/ohtliku?
Kas sellise KT diagnosiga ja hetkelukorras lennukiga lendamine on ok?

Ette tänades, K

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

KT uuring on normis. MRT uuring määrati ilmselt haigla rahateenimise sooviga (uuring on täpsem ja oluliselt kallim). Toodud uuringud teie valude põhjust aga ei selgita ja määrav on kogenud neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591