Väga tugev peavalu 15.07.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Palume abi meie pere mure osas. 23-aastasel noormehel on väga tugevad peavalud. Diagnoositud migreen, mis juba aastaid kestnud. Lisaks on psoriaas lapsest saati. Töötab väga aktiivset ellusuhtumist ja suurt stressitaluvust nõudval kohal (4 aastat juba), samas töö meeldib ja sobib talle.

Nüüd viimased 2-3 nädalat on asi aga väga hulluks läinud, viimased 10 päeva valud iga päev, tavaliselt hommikuti, aga ka õhtuti hiljem, peavalude vastu ei aita enam ka tugevad valuvaigistid, valu on nii pöörane, et mees nutab valu käes. Momentaalselt lähevad ka silmad punaseks.

Käis just jälle perearstil mõned päevad tagasi, võttis öösel rohtusid, mis kirjutati, ei mingit abi. Andke nõu, mida teha, kuhu pöörduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tugeva peavaluhoo korral tuleks minna otse mõne keskhaigla EMO sse (Erakorralise meditsiini osakond), kus kohe saab teha kõik vajalikud uuringud. Kui uuringutes põhjus ei selgu, tulge vastuvõtule.

tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Häirivad peavalud

Tere.
Mul on peavalud olnud ca. 5 aastat nüüdseks, sooviks teada saada, mis peavalu tüübiga tegemist on ja, mis ravi tuleks kasutusele võtta, kuna olukord on läinud väga häirivaks.
Toon ka ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on ilmselt migreenipeavalu ühe alaliigiga. Asja täpsustamiseks ja ravi määramiseks tuleb tulla vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Peavalu

10 päeva tagasi algasid mul peavalud. Valu algas äkki ja oli väga tugev. Võtsin 2x400 mg Ibumaxi. Valu andis järele ja tekkisid külmavärinad. Kui rohu mõju kadus, oli peavalu tagasi. Järgneval kahel päeval ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui lisaks peavalule esineb(s) ka palavik ja kaela kangus, tuleks kohe minna mõne haigla EMO (Erakorralise Meditsiini) osakonda lisauuringuteks.

Loe edasi

Teadvusekaotus

Millest võib olla tingitud lühiajaline teadvusekaotus ~30 sekundit. Nimelt täna hommikul hakkas väga halb, higi voolama ja üleüldine tugev nõrkus oli. Lisaks on kergem peavalu olnud üle nädala aja jutti.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui hoog tekkis seismisel , ja krampe ei esinenud, on võimalik minestus, selleks on erinevad põhjused. Võtke ühendust perearstiga.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Peavalu

Tervist!
Olen märganud, et baby-pilli uue pakiga alustamisele eelneval päeval on terve päev väga tugev peavalu. See muutub hullemaks ereda valguse, valju heli ja muu sellise korral, pulseeriv ja ...

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

Võib küll, kuid billide vahetamine ei pruugi aidata, kuna peavalu on billide suhteliselt sagedane kõrvaltoime.
Kui peavalu Teid tugevalt häirib, võiks günekoloogiga nõu pidada, millist kontratseptsiooni ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: