Peavalu ja kaelakangus 03.06.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

TERE. Mul 9 kuud olnud peavalud ja kael kange. Peast tehtud magnetuuring, silmad kontrollitud, EEG tehtud, kaelast röntgenpilt, veretestid, käin iga nädal massaažis, 7korda olen käinud kiropraktiku vastuvõtul, söönud 5 erinevat rohtu, hetkel söön 6 tabletti päevas, isegi läbi nende tunnen valutorkeid ja vahel nagu keegi põletaks aju. Mul oli 2010 augustis puuk, pärast seda kõik jamad hakkasid. Soomes tehtud testid näitasid, et mul pole kunagi puuki olnud, Eestis tehtud testid näitavad et Borrelia IgG IB piiripealne ja puukentsefaliidiviirus IgG positiivne. Kas on võimalik, et need peavalud ja kaelakangus, närvilisus, kiiresti ärritumine, unetus on puugi põhjustatud? Kas peaks võtma seljaajust proovi ja kui ohtlik see on? Ette tänades A.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui puugist oli entsefaliit, on see ammu läbi põetud. Puukborrelioosi võimalus aga püsib kaua. Täpsema vastuse annab just seljaajuvedeliku analüüs. Pöörduge Merimetsa nakkushaiglasse kui olete põhja Eestist. Proovi võtmine ei ole ohtlik, mõne päeva võivad kiusata peavalud.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos