Valu jalgades põlvest kannani. 07.04.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28aastane naisterahvas, kellel lapsest saati jalad valutanud. Lapsena perearst arvas, et kasvuviga...ei muud. Nüüd siis vanust 28 ja ikka valu jalgades. Peale seda arstil käiku läks elu edasi. Jalad ikka valutasid, kas siis pikast jalutuskäigust, stressist...oli talutav...sain hakkama...kas masseerisin, hoidsin jalad seinal (kõrgemal) jne. Kuid nüüd mõni nädal tagasi tekkis jalgades kangus, ei saanud enam hommikul nii kergesti voodist tõusta, tee tassi tõstmine suule oli juba raske ja ühel õhtul avastasin, et vasaku jala hüppeliiges täitsa paistes. Võtsin siis tee perearsti juurde. Vereanalüüs oli korras ja samuti sai tehtud ka röntgen vasaku jala labast. See näitas, et vasaku jala suur varvas kasvab sissepoole. Perearsti sõnul on mured kõik tingitud sellest...aga mina ei taha seda ikka uskuda. Sain maiks saatekirja ortopeedile, eks näis. Nüüd aga eile õhtul vaatan, et mõlemad põlved nüüd paistes. Ma ei taha kuidagi uskuda, et need paistetused ja kangus kätes ja jalgades on tingutud vaid suure varba sissepoole kasvamisest. Kas ei ole tegemist liigesepõletikuga? Kuhu peaks pöörduma ja ortopeed saab siis aidata...ei saadaks mind jälle koju, et midagi teha ei saa... Kas tõesti võib mul minna jumala suvalistel aegadel miskit paiste...perearsti arvates ravi ei ole...varvas kasvabki viltu ja kui suureneb valu, siis tuleb tulevikus opile minna. Palun andke nõu, kelle poole pöörduda, kui uskuda, et tegemist siiski liigesepõletikuga? Elan Rakveres.
Kodus on mul ka varsti kolmeseks saav poeg.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ei ole neuroloogilise haigusega. Soovitan konsulteerida reumatoloogiga liigestepõletiku suhtes. Ka ortopeed võib head nõu anda.

Dr. Ain Pajos