Peavalud ja mäluhäired 05.04.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Peavalud on juba lapsepõlvest - nüüd diagnoositud ka migreen (auraga ja aurata). Uuring MRT on tehtud okt.2010. See polegi kõige suurem probleem - saab võtta Cinie´d või kiirabi. Probleemiks on saanud mäluhalvenemine (asjad ei taha üldse meeles püsida ja ei suuda ka asjasse pühenduda). Loen, aga kusagile ei jõua midagi ja järgmine päev on ka lihtsad asjad segamini (nagu segamini sahtel, kust midagi ülesse ei leia). Olen võtnud igasuguseid mäluturgutavaid vitamiine ja toidulisandeid. Ei ole aru saanud, et oleks ka aidanud. Kusagil seistes tahab tekkida minestus (tunne, et pea läheb suureks ja kohiseb). See on hooti - vahel nädala jooksul mitu korda, vahel kuus paar korda. Ja tekivad tasakaaluhäired. On olnud ka mitu korda ajuvereringehäireid. Arst kirjutas Betaserc´i. Kolm aastat tagasi sain buukborrellioosi ja on tulnud ka kõvasti tablette süüa - nüüd on liigesed haiged ja kukal pidevalt kange, on vererõhutõbi. Peal on kogu aeg vastik väsimus, iga väike liigutuski väsitab ära. Perearst sõnul pidavat olema kevadväsimus - vitamiine võtan. Lihtsam oleks kirjutada, mida küljes pole. Arstid uurivad ja uurivad, aga kasu on väike. Nüüd on veel ka menopausiaeg käes. Tahangi uurida, kas need mäluhäired on ka sellest suurelt osast tingitud ja mööduvad või on algamas veel mingi tõbi?
Perearst soovitas, et teeksin ristsõnu ja loeks palju. Käin praegu ka koolis, õppida ei saa, asjad peas segamini. Võin ka teksti 10 korda läbi lugeda ja mõttega - hommikuks on ikka meelest. Kuidas veel ennast aidata saaksin?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Mäluhäired võivad olla algava ajudegeneratsiooni tunnuseks, sagedamini on aga põhjuseks krooniline ärevus ja depressiivne seisund, mis põhjustavad veel hulga muid kaebusi. Asja saab selgitada, kui tulete vastuvõtule.

tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos