Lumbaago ishiasega 19.07.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere lp. dr Pajos,

Pöördun Teie poole viimases hädas, lootuses, et saate mind aidata. Olen 66-aastane naine ja lugu on järgmine: aug 2009 algas seljavalu (nimmeosa). Määrisin peaaegu kõigi käsimüügist saadavate salvidega. sept 2009 sain selga süsti, mille peale 2 nädalalat oli ok, siis hakkasid jälle valud. okt 2009 sain teise süsti. nov-dets 2009 käisin uuesti perearstil, kes kirjutas rp unq Diclac 5%. Kuni maini käesoleval aastal määrisin valutavat selga kõigi käes- ja kodusolevate salvidega. Valu hakkas juba paremasse säärde ja pöide lööma. Mainin siin muuhulgas, et aastal 2000 paigaldati mulle paremasse jalga kunstpõlv.
apr ja mais 2010 käisin 2 korda kiropraktiku juures (tolku ei miskit) mai 2010 uuesti perearstil, kes saatis röntgenisse,kus avastati selgrookõverus. Raviks soovitas Olfeni plaastreid ja sain saatekirja Haapsalu neuroloogiahaiglasse (taastusravi keskusesse).
26.06 kiirabi viis haiglasse, kus sain Tramadoli 100mg i/m. Diagnoosiks lumbaago ishiasega. Rp Xefo Rapid 8mg. Valu taandus vaid loetud päevadeks. 2.juulil 2010 taas kiropraktiku juures Tallinnas. 8.07 käisin Tallinnas Seljakliinikus, kus määrati mulle raviks laserit 10 korda + kirjutati rp Arcoxiab 120mg ja Sirdalud 2 mg. Tänaseks olen 6 päeva laserravi saanud, rohud (valuvaigistid) on kohe otsa saamas, kuid valud on juba nii väljakannatamatud, et ma lihtsalt ei tea enam, mida teha või kust abi saada. Ma ei saa praktiliselt enam käiagi, kuna valu lõikab nagu noaga. Teie olete mu viimane võimalus. Mida teha doktor? Tänan juba ette Teie vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui valu on peale nimme ka jala puusa, reie ja sääreosas, on võimalik lülidevahelise kõhrketta purunemine või mõni muu protsess, mis kahjustab jalanärvi. Vajate neuroloogi konsultatsiooni ja tõenäoliselt ka lisauuringut (MRT). Kui valu on väljakannatamatu, minge kohe Mustamäe haigla EMO (erakorralise meditsiini)osakonda et otsustada kirurgilise ravi vajadus.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos