Tsüst käbikehas 12.02.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 8-aastasel pojal avastati MRT-s (uuriti nõrkushoogude põhjuseid) käbikeha-tsüst, läbimõõt 1cm. Uus uuring kontrastainega alles märtsis. Neurokirurgi juurde saadab neuroloog pärast seda. Ühesõnaga, mul on praegu infot vähe ja teadmatus teeb muret. Lapsel on tasakaaluhäired, pearinglushood, nõrkus- ja iiveldushood.
Soovin Teie käest teada (olen lugenud, et käbikehast on suhteliselt harva tsüsti leitud), kas Teil on sama haiguslugu ette tulnud?

Kas Eestis on käbikehast vajadusel tsüste eemaldatud?

Neuroloog ütles vaid diagnoosi, ise olen lihtsalt kirjandust juurde lugenud, aga sooviks siiski enne märtsi Teie kui professionaali arvamust. Ette tänades, murelik-murelik lapsevanem.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuring kontrastainega on väga oluline, kuna aitab selgitada tsüsti põhjust ja iseloomu. Eri vormida korral on ravi erinev. Tsüst põhjustab sageli häireid ajuvedeliku tsirkulatsioonis - sellest peavalud , iiveldused .Võimalikud on ka silmaliigutajate lihaste häired. Uuringu tulemuse järgi teeb raviotsuse neurokirurg - sageli tuleb teostada operatsioon. soovitan teha juba nüüd eelnev registreerumine.

Dr. Ain Pajos