Borrelioos 15.01.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29-aastane naine. Vahepeal olin lapsega 2 aastat kodus, kuid nüüd sügisest taas tööl.
Minu tervisehädad said alguse umbes eelmise aasta suvel. Kõigepealt olid mul nädalaid kestvad peavalud. Seejärel selline ebamäärane kõikumistunne ja nagu tasakaaluhäired. Käisin kõrvaarsti juures. Käisin ka Teie vastuvõtul. Te küsisite, kas mul on puuki olnud. Vastasin eitavalt, sest pole kunagi enda küljest puuki leidnud. Lisaks olid mul vahepeal ärevushood (süda hakkas kiiresti lööma ja tekkis selline surmahirmu tunne). Diagnoosisite mul depressiivse seisundi, ärevushäire. Kuid antidepressante ma võtma enda soovil ei hakanud. Hakkasin uuesti spordiga tegelema ja sain nendest vaevustes nagu lahti.
Nüüd selle aasta suve lõpust - sügisest on taas ilmnenud tervisehädad. Nt palavik 37, 1 - 37,2 kraadi (seda on ka varem olnud), siis EKG polnud päris korras (negatiivne T sakk), valud vasakul küljel ja rinna üleval-all (sügisel diagnoosis perearst roietevahelise närvipõletiku), aeg-ajalt nagu käte-jalgade nõrkus-tuimus-surin. Umbes kevadel oli vasakul küljel nagu lihastõmblus. Suvel ebamäärased kõhuvalud (käisin günekoloogi vastuvõtul ja kõik oli korras, tehti ka ultraheli). Aeg-ajalt tundub, et parem silm on kuidagi udune. Olen nüüd mõnda aega taas tundnud seda ebamäärast kõikumistunnet ja väike palavik on ka juba mitu nädalat (37,2 kraadi).
Olen korduvalt oma kaebustega perearsti juures käinud. Nüüd lasi perearst teha vereproovi ja ilmnes, et mul on borrelioos. Aga see näitaja pidi olema selline, et ma pole äsja nakatunud vaid varasemalt. Perearst kirjutas mulle 10 päevase antibiootikumikuuri. Ise lugesin internetist, et kui borrelioos on hilja avastatud, siis peaks see kuur olema pikem. Mul ongi hirm, et äkki ei piisa sellest 10-päevasest kuurist. Mis Teie arvate?
Nüüd olengi segaduses. Esiteks, pole ma kunagi puuki enda küljest leidnud. Kas võib olla nii, et olen eelmisel suvel nakatunud borrelioosi ja kõik need tervisehädad, millest kirjutasin, on seotud selle haigusega? Lugesin ka neuroborrelioosi kohta. Kas borrelioosist on võimalik täiesti paraneda? Kas rohtude võtmise ajal võin tööl edasi käia? Kas võin sporti teha?
Kas peaksin selle murega uuesti neuroloogi vastuvõtule tulema? Või hoopis Merimetsa nakkushaiglasse konsultatsioonile? Või lihtsalt võtan 10 päeva antibiootikume ja kõik ongi korras?
Kiri sai väga pikk.
Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt ei ole vaevuste põhjuseks borrelioos, vaid labiilne närvisüsteem. Tuleb uuesti kaaluda ravi antidepressantidega.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

borrelioos

Tere ,mureks on aasta tagasi saadud borrelioos mille sümptomid.on tagasi.:ärevushood,seedeprobleemid,tugev väsimus ,valud rinnus rindkeres peas kuklas ,suurenenud ka allergia .mida peaksin tegema .arst ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Sarnased kaebused esinevad paljude haiguste korral. Borrelioos on vähetõenäoline kuid püsiva hirmu/kahtluse korral võite pöörduda nakkushaiglasse täiendavatele uuringutele.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Borrelioos

Selline küsimus. Kunagi aastaid tagasi avastasin enda käel punase ringikujulise imeliku asja. Kui õigesti mäletan, siis umbes 2 - 3 cm laiune punane ring ja sees oli väiksem punane täpp. Natukene sügeles ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Punane ring on tõesti iseloomulik puugihammustuse järgsele borrelioosile. Võiksite külastada nakkushaiglat ja korrata vereanalüüsi.
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Puuk-borrelioos

Tere! Minu lugu on selline, et eelmisel suvel juulis sain puugilt hammustuse (põlveõndlas püsis 2-3 kuud punetav laik) ja kusagil oktoobrist hakkas tervis ära minema - selja- ja põlvevalud, nüüd ka küünarnuki ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kuna ka seljavalud on ilmselt seoses liigestepoletikuga, tuleks pöörduda reumatoloogi vastuvotule.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Borrelioos

Tere! Minu tütrel oli 1a 2kuuselt puuk. Kolm päeva hiljem tuli kõrge palavik (39,5), aga puudus punane laik. Palavik ei alanenud ka järgmisel päeval ja läksime haiglasse. Testi tulemused saime teada kaks ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt sai laps ka borrelioosivastase ravikuuri ja seega peaks tekitaja olema likvideeritud. Probleem on ilmselt mujal.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

borrelioos??

Sain puugi hammustuse kuskil 2-3 nädalat tagasi, peale seda on hakanud mu pea rohkem valutama ja sammuti ka hambad(kohtades kus ei ole aukegi). Kas on võimalik et see on seotud puugihammustusega?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui on kahtlus puuginakkusele, tuleks pöörduda uuringuteks perearsti poole.

Loe edasi

Arvatavasti Borrelioos

Tere!

Mul on arvatavasti borrelioos. hirm on suur. Ei tea kas võib võtta antibiootikume ka ainult kahtluse korral, diagnoosimine pidavat keeruline olema, veretestid võivat negatiivsed olema ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Borrelioosile viitab laienev punane laik nahal puugihammustuse ümber. Siis tuleks kindlasti läbi teha antibiootikumikuur. Kui seda pole olnud, ei ole ravikuuri vaja.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Borrelioos??

Tere.Ma vabandan kui kirjutasin valesse rubriiki. Olen olnud pikka aega hädas igasugste valudega jäsemetes. lisaks millele tekivad aegaajalt närvipõletiku laadsed valud alaseljas. Vaevuse lähevad iga aastaga ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Borrelioos võib põhjustada kroonilisi närvi - ja liigesevalusi aastaid peale nakatumist. Samas võivad valudel olla ka muud põhjused. Antibiootikumikuur on aga ainus võimalik ravi borrelioosi vastu - kuigi ...

Loe edasi

borrelioos

Kui pikk võib olla borrelioosi peiteaeg?
Milline on neuro borrelioosi sündroomid? Kas on olemas nn,nahavorm ja millised võivad olla selle vaevused peale punetuse?
Mina maärkasin ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tavaliselt borrelioositekitaja hävib antibiootikumikuuriga. Järeluuring võib olla siiski positiivne. Närvi ja liigestevalusid võib seostada borrelioosiga ja ravida tuleks vastava arsti juhendamisel.
Loe edasi

PUUK BORRELIOOS

Olen kaks suve järjest metsast puugi saanud,kaks talve järjest ennast pidevalt
haigena tundnud.Lõpuks tuvastati borrelioos.Antibiootikumidega ravides sain üldise hea enesetunde tagasi,ainult olen ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Samad kaebused võuivad esineda ka ilma borrelioosita. Kas kõrvaarst lasi teha ka audiomeetria uuringu?

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

borrelioos või radikuliit

Puuk-borrellioos avastati hilja (1,5 kuud peale nakatumist), raviks anibiootikumide kuur, kordusanalüüs negatiivne.
Kas aga jätkuvad radikuliiditaolised teravad ristluuvalud, mis ka jala kangeks ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Borrelioos võib põhjustada kestvaid närvivalusid. Põhjuseks võivad olla ka nimmelülide haigused. tuleks teha rö ülesvõtted nimmelülidest ja vajadusel ka MRT uuring. Vajaduse otsustab neuroloog.

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: