Unearteri paksenemine 04.08.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist

Olen 37 aastane naisterahvas. Hiljuti diagnoositi mul Intima-meedia paksendid unearterite bifurkatsiooni piirkonnas.Vertebraalarterites verevoolu spektrid ja kiirused rahuldavad. kas ma peaksin sellise uuringu tulemuse peale pabinasse minema, sest hiljuti sattusin lugema sellist ajakirja nagu LEGE ARSTID ja seal oli just unearteri probleemidest juttu. Seal oli otsene seos unearteri ja insuldi vahel ära toodud. Kas sellist diagnoosi, mis minule pandi võib siduda kuidagi tulevikus insuldi tekkega. Või mis probleemid võivag kaasneda tulevikus selle diagnoosiga.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlati tuleks vähendada riskifaktoreid, mis põhjustavad ateroskleroosi - suitsetamine, kaal, kolesterool, vererõhk, veresuhkur. Probleemid tekivad, kui verevool unearteris on takistatud üle 70 % - ka insult on võimalik.

Dr. Ain Pajos