veidrad peavalud 01.04.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

hakkasid päise päeva ajal justkui eimillestki nädal ja 2 päeva tagasi. valu iseloomustavaks teguriks polegi niivõrd valu, vaid pinge. enamasti ühepoolselt paremal, vahel lööb kahele poole - nagu võru ümber pea. füüsiline koormus valu ei suurenda, vahel aitab meelekohtade masseerimine. magama heites võib pinge vahel rännata kuklasse, lõualuudesse ja kaela. lisaks sellele oli tunda kerget lihasnõrkust vasakus jalas (veidi jalalabast ülevalpool). konsulteerisin arstiga ja saatis tegema kompuutertomograafiat (CT) - see oli puhas. arst arvas, et on pingepeavalud, kuid neuroloogilisi ilminguid see esitama justkui ei peaks. võimalik, et tegemist on ka atüüpilise migreeniga? võtsin siis ette ja hakkasin stressimaandavaid tegevusi katsetama, rohkem harjutusi, vähem arvutit ja pigem lõõgastuda, ei joo ega suitseta ning kohvi ei tarbi. abi ei ole olnud.

eile oli kaks uut episoodi. esimesel juhul läksin dushi alla ja oli tunne, et minestan - see möödus kohe, kui tulin dushi alt välja. teine oli enne magama jäämist - tundsin taaskord pinge "rändamist" meelekohtadelt lõua piirkonda, kaelasooned jooksid justkui kinni ja hingamine raskenes minu arvates. hommikul ärgates oli parem, kuid kael oli veidi tuim, jalg oli endiselt kergelt tuim ja kerge pinge peas mõlemal pool - endiselt.

olen mees, 25, eelnevaid sääraseid nähte pole iialgi olnud ja vererõhk on korras. tulin veebruari lõpus austraaliasse, kus on muidu väga soe - iga päev üle 20 ja samuti suhteliselt kuiv, eriti vihma ei saja - olen jätkuvalt siin. olen lugenud, et võib tegemist olla ka ilmastikust tingitud probleemiga. mida teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist ärevushäirega. Abi saab neuroloogilt või psühhiaatrilt.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Lapsel veidrad liigutused


Tere! Viimase kuu-kahe jooksul on lapsel ilmnenud veidrad liigutused. Tegemist on ühemunaraku kaksikutega. Esialgu olen neid liigutusi märganud vaid ühel. Algul liikusid silmad mõnikord harva imelikult ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleks konsulteerida lasteneuroloogiga.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: