Kolmiknärv või hambaprobleem? Enam ei jõua :( 08.01.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Tunnen ootamatult tekkivaid valusööste (sähvatusi) näopiirkonnas, mis kestavad sekundeid. Sellele piirkonnale vajutades seni kuni vajutan. Aga just sel ajal kui valusööst on läbi käinud. Ainult vasakul poolel nina kõrval, põsesarna alumises osas. Kui valusööst on läbi käinud, siis ei ole võimalik ka nina puudutada (nuusata, katsuda), sest kohe kordub see valusähvatus ja võib kesta sekundeid, seni kuni seda kohta puudutan. Selline sähvatus võib tulla ootamatult kui räägin, nägu pesen, kuivatan, söön, joon, nina nuuskan. Üldiselt siis kui liigutan kuidagi seda näopoolt. Ka külma tuulega lööb valu sähvakas läbi. Öösel magades seda ei tunne, vaid siis kui ärkan ja suud liigutan või nina kõrvale vajutan.
Olen konsulteerinud 3 neuroloogiga, kes väidavad, et see on kindlasti seotud mõne hambaprobleemiga. Olen käinud hambaarstil ja teinud kõik vajalikud pildid. Samamoodi on 3 hambaarsti avaldanud oma arvamust, et see porbleem ei saa seotud olla hambaga. Jah, ühe hamba all on väike põletik, selle raviks määrati amocicillin ja öeldi, et see ei saa olla selliste närvivalu sähvatuste põhjuseks. Pakuti võimalust käia juuretipu operatsioonil, ehk aitab, aga kui seda üldse tõenäoliseks ei peeta, et selles põhjus, siis kas on vaja? Hambaarstide jaoks on selline juhtum esmakordne ja neuroloogide arust ei ole see nende probleem (pöörduge hambaarstile). Ei suuda enam selliste valusähvatustega olla. Ei ole võimalik süüa ega inimestega suhelda, näo pesemisest ja puudutamisest rääkimata. Kardan jälle uut valusähvatust. :(
Mida ma peaksin tegema ja kuhu pöörduma??

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tundub olevat tüüpiline kolmiknärvi neuralgia. Ilmselt on vajalik pidev ja mitmeid kuid kestev ravi antikonvulsantidega. Tulge vastuvõtule.
Tel. 6 748 591
dr. Ain Pajos