Näppude surisemine 15.12.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, küsimus selline, kas võib olla 4 ja 5 näppude surisemise põhjuseks on käe veenid? Perearsti arvamus selline ei ole, arvab, et on tegemist karpaalkanaliga. Mina nii ei arva, kuna käsi valutab rohkem nagu veenipõletike puhul jalas,enne hakkab valutama ja hiljem on selles kohas purpurid. Nii on ka kätes, kui sinikas õigemini punane valge täpiga laik ilmub, kaob mingiks ajaks ka surin näppudes. Hommikuti ega magades surinat ei esine. Käsi armastab külma vett- siis surin lakkab.Töötan 19 aastat spordimassöörina, probleeme pole kätega ennem olnud.Hakkasin tarvitama NEUROSANI ja just pärast seda sellised ilmingud. Aitäh

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on ka nn. akrotsüanoos - nahakapillaaride spasm ja verevarustuse häire mis tingib sõrmede kahvatuse ja sinaka värvuse. Närvikahjustust saab diagnoosida ENMG uuringuga - suunab neuroloog.

Dr. Ain Pajos