Ajuvedeliku kogus ja selle mõju 01.10.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Loodan, et väljendan end arusaadavalt. Minu kolme aastasel tütrel avastati juhusliku (kukkus trepist alla) kompuutertomograafia käigus, et ühes ajupooles on vähem ajuvedelikku kui teises. Sündis ta 37 rasedusnädalal, sünnihindeks 6/8. Laps on arenenud väga hästi ja isegi omavanustest lastest arengus ees (nii väitis perearst). Nüüd aga hirmutati mind haiglas ära. Arst väitis, et see lihtsalt teadmiseks. Mulle tekitab see ikkagi muret, kuna kahe päeva jooksul kui haiglas olime uuriti minu käest päris põhjalikult raseduse ja sünnituse kulu kohta. Kas üldse ja kuidas ajuvedeliku kogus võib mõjutada lapse arengut? Või kui see oleks mõjutanud, oleks tagasilöögid varem ilmnenud? Kas mul on põhjust muretsemiseks?

Ette tänades ja lugupidamisega

Emma

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Erinev ajuvatsakeste suurus ja ajuvedeliku kogus ajupoolkerade vahel võib viidata raseduse või sünnitus käigus saadud ajukahjustusele. Tavaliselt ilmnevad sellest tulenevad häired esimese eluaasta jooksul. Kui siiani on areng olnud normaalne on tõenäosus uutele probleemidele väike.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

kolju rõhk

Kas te seletaksite lahti mida tähendab, et koljus rõhk suureneb, mida see endaga kaasa toob. Nimelt minu 3 aastasel tütrel on kuklas kolju kohal muhk perearst saatis röngenisse ja rönkeni saatekirjale ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Koljus suureneb rõhk siis kui on häiritud ajuvedeliku tagasiimendumine. Õnneks esineb seda harva. Soovitan külastada lasteneuroloogi.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: