Mis emal viga? 24.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Ema on 48 aastane, eelmise aasta lõpus oli infarkt ja ka elustatud patsient. Viidi koomasse 24h. Seal välja tulles selgus, et lisaks infarktile on ka ajuinsult olnud. PAndi 5 erinevat tabletti peale. Üks neist ka hästi kallis rohi Plavix.
Seda rohtu võttis ta kuni pool aastat (mai kuuni). Peale selle lõpetamist aga hakkas selline asi juhtuma, et alaseljast lõid valud alla jalga, vasemasse.
Mitte koguaeg, vaid siis, kui ta on saanud järjest kõndida ca 300- 400 meetrit. Siis lööb sellise valu jalga, et enam liikuda ei saa :( Enda sõnul siis ta peab ca 5 min kohapeal seisma ja nö taaastuma, valu läheb üle ja saab jälle kõndida... aga mitte pikalt.
Perearst on saatnud neuroloogile, kes soovitas ravivõimlemist ja mingit laserravi seljale, kahed erinevad tabletid, mis pole karvavõrdki aidanud...
Perearst kirjutas omakorda mingid tabletid välja, mida ta vist ei tohiks võttagi, kui infolehte uskuda.
Ühesõnaga mittemidagi ei aita. Arstid kirjutavad ainult mingeid tablette järjest välja, aga põhjus on siiamaani teadmata.
Mis aitaks? Mis tal viga võib olla? Kardan, et kui asi edasi läheb, äkki ta ühel päeval ei saa üldse enam liikuda niimoodi.
EI tea enam kuhu pöörduda.
Jalg otseselt paiste ei löö ega mingeid kõrvalnähte ei esine, ainult jube valu, mis ei lase liikuda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nn. kitsa kanali sündroomiga - lülide kokkuvajumise tõttu (vana diskihaigus) saab jalga viiv närv ärritatud. Paluge perearstil teha rö. pildid nimmelülidest ja helistage peale 14 aug. tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos