motoorika häire 01.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere. nimelt vaevab mind - hirmutav kogemus peale hiljutist rasket sünnitust - pikad valud, emaka mitte avanemine, epituraali vähene leevendus jne. ehk lõppes sünnitus keisriga. kuid operatsiooni lõpusirgel tabas mind paanika- tekkis kohutav joogijänu- olgu lisatud et sain ainult siis alakeha tuimestuse- janule järgnes aga vasaku näopoole äkkiline tõmblus mille järgselt minu keha ei allunud enam nn. käsklusele- ei saanud avada silmi, ei hingata, ega käsi liigutada. kuulsin aga samas kõike kuidas arstid minuga kontakti püüdsid saada- järsku tulid küll refleksid tagasi kuid siis kordus hoog uuesti. arst õnneks avas mu suu ja stimuleeris hingamist. seejärel kõik möödus järgnes pikk ja raske värin ehk treemor vist nimetatakse nii.
lisan , et põen ka paanikahoogusid, vanus 34, esimene sünnitus.
KÜSIMUS - millega võis olla tegu, nüüd on hirm et see võib korduda .
kas võis see olla tingitud liigsest tuimestusest, 2 epituraali ja veel siis lisaks operatsiooni süst, pluss emaka avanemiseks stimulaator, paanika äärmuslik avaldumine, või mida arvate teie. teadmatus tekitab hetkel liigseid pingeid- mind opererinud arstid vahtisid mind pärast nõutult ja ei osanud olukorda selgitada. ootan teie arvamust.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ongi 2 võimalust: kas paanikahoog või epiduraalanesteesia komplikatsioon. Täpsemalt kirja alusel vastata ei saa.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

survetunne peas

Tere!
Olen 21-aastane naine. Mul oli äge neelupõletik, mis levis ka põske (tundus, et valutas otse lõualuus) ja tekitas valu vasakus kõrvas. Kõrvas mingit põletikku ei leitud. Samuti oli põletiku ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Survetunne peas tavaliselt ei viita võimalikule ajukahjustusele. Võiks teha rö. pildid nina kõrvalkoobastest ja konsulteerida kõrvaarstiga.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: