Silmavalud 27.06.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin 2,5 kuud tagasi silmade laseroperatsioonil. 3 nädalat oli kõik ideaalses korras, aga peale seda tekkis depressioon (numtine, söömatus, magamatus jms silmade kurnamine). Sellest tekkis silmade kuivus.

Silmaarstid väidavad, et kõik on korras ja ma kasutan kunstpisaraid.

Aga lisaks kuivusele on silmad ca 1 kuu juba nö pinges. Nagu tahaks peast välja pressida. Lihased ka valusad ja silmad väsivad õhtuks kiiresti ära. Vahest on on meelekohtades ka peavalud, mis justkui kiirgaks ka silma.

Sain saatekirja ka neuroloogile, aga vabad ajad alles sügisel ka kuna mul tõesti halb olla, siis uurin siitkaudu.

Ühesõnaga - silmaarstid väidavad, et kõik korras siis millest või mis see võiks olla?

Tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu silmade kohale ja teha võib kiirguda seoses kaelalihaste pingest tekkinud kuklanärvide ärritusega, silmavalu esineb sageli ka migreeniepisoodide korral. On veel muid võimalusi. Oluline on seega spetsialisti läbivaatus.

Dr. Ain Pajos