käenärvide kompressioon randmeliigese piirkonnas 18.06.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

viimasel ajal olen hädas murega et käed kipuvad kergesti ja suht tihti "ära surema" kuid mitte täielikult vaid just selline surin on sees... lugedes siin teisi teie vastuseid sellele murele tekkis aga küsimus et kas saan ka ise midagi teha asja leevendamiseks? usun täitsa et mul võib olla see tööst tingitud sest viimasel ajal töökoormus suurenenud ja päris palju käed(sh labakäed) saavad palju liikuda...vahest isegi pärast tööpäeva sõrmed kanged ja hellad...

et kas on mõned harjutused või kodused ravimeetodid mis seda leevendaksid?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ainus võimalus on muretseda langetid randmeliigestele, et fikseerida need neutraalses asendis välistades painutuse ja sirutuse töö ja magamise ajal.

Dr. Ain Pajos