ravim topamax 29.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mulle kirjutati ravimit Topamax (topiramaat) migreeni raviks. Unustasin arstilt küsida, kas tohin seda võtma hakata kui on plaanis paari kuu pärast rasedaks jääda. Kas oleks targem seda ravimit mitte võtma hakata? Kas see võib kujutada lapsele mingit ohtu?

Parimat soovides,
K

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Topamaxi, mis on epilepsiaravim, kasutatakse ka migreenihoogude ärahoidmiseks igapäevase ravimi tarbimise hinnaga. Ravimi tarvitamine raseduse eel ja ajal ei ole soovitav, kuna toime lootele ei ole teada.

Dr. Ain Pajos