entsefalopaatia 23.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:


Tere!
Elus on olnud mitu ajutaraumat.Diagnoositi aastaid tagasi entsefalopaatia, mingi ajukahjustus. Mis see
täpsemalt tähendab? Ravivõimalused? Mõju elule? jne.

Ette tänades Janus L.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on üldise aju funktsioonide ja töövõime langusega millede põhjuseks on laialdane, erineva ulatusega ajukoe kahjustus seoses korduvate ajutraumadega, korduvate ajuvereringehäiretega, laialdase ajupõletikuga, organismi ainevahetushäiretest tingitud laialdase ajukahjustusega jne. Edasise ajukahjustuse vältimisega (hoidumine traumadest, alkoholismist, ainevahetushäirete ja vereringehäirete põhjuste nt. kõrge vererõhk tõhusa raviga) on võimalik seisundi stabiliseerumine ja vastava treeninguga siis ka häiritud ajufunktsioonide mõningane paranemine.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

väikeste veresoonte haigus

tere.
MRT leiti, et mul on vaskulaarsele entsefalopaatiale sobiv leid. Öelge palun, kas kaasajal ei ole mingit ravi selle haiguse vastu. Kas pean kogu ülejäänud elu elama uimase peaga ja ebakindla ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vaskulaarne entsefalopaatia võib esineda ka ilma oluliste vaevusteta. Pealegi ei ole järsku tekkinud pearinglus iseloomulik vaskulaarsele entsefalopaatiale. Võimalik on hoopis häire sisekõrvas, mis vajab ...

Loe edasi

Entsefalopaatia

Mis on entsefalopaatia? Olin ajuinfarktiga Pärnu Haigla. Haigusloos on kompuutertomograafia põhjal märgitud: väljendunud tsentraalne ja kortikaalne entsefalopaatia. Palun selgitage mulle lähemalt.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Entsefalopaatia on diffusne ajuatroofia mis väljendub tihti piltidel ajusiseste ja ajuväliste vedelikuruumide suurenemisega.Põhjused võivad olla erinevad.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: