Inimene ei pea valu kannatama. 23.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen läbinud 17.04.08 Ida-Tln Keskhaiglas koormusraja TREDMILL - tulemusega igati hea koorumustaluvus. Südame rütmihäiretest on saanud igapäevased kaaslased (kuu aja vältel mõõdeti vererõhku kokku 13 korral iga kord samal kellaajal, fikseeriti ka südame rütmihäired) kuid justnimelt see seisund häirib mind igapäeva elus kõige enam, kui "süda tahab rinnust välja hüpata" ja kõri sisse tekib ebamugavus(kägistuse)tunne. Sellises karussellis vaevlen ma alates 10.veebruarist 2008, mil kiirabi sekkumiseta ei olnud võimalik endal toime tulla. Süda tahtis lõhkeda ja sellega koos ka pea. (Kuu aega kästi perearsti poolt tarvitada iboprofeeni, kuid üle 2 400-se paki ma ei suutnud seda tarbida, ravim ei avaldanu loodetud mõju.) Pitsitused vasakus rinnakorvis ja eelkirjeldatud vaevad kestavad. Kardioloogi sõnade kohaselt võib esineda selgroolülides funktsionaalne häire, mis on nüüd kogu selle probleemi tulemus. Ja teine märksõna on stress.
Kas kõige selle kirjapandu põhjal saate mulle öelda - võin ma abi saamiseks Teie poole pöörduda. (Olen 1x Teie juures visiidil viibinud, aga nagu siin foorumis aru saan, ei ole mõtekas oma ees-ja perenime kirja panna, kuna foorum on avalik.) Asukohaga Läänemaa elanik.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui kardioloogid südameviga ei leia, on väga tõenäoline regulatsioonihäire seoses pikaajalise stressiseisundiga. Kindlasti on vajalik asjakohane ravi ja võimalik et ka eluviisi muutus. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos