randme valu ja väikese sõrme surin 15.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Nii 3-4 päeva tagasi lihtsalt hakkas parema käe väike sõrm ja osaliselt ka sellest järgmine sõrm surisema, sisuliselt veerand käelabast oli tundetu. Sellega kaasnes tugev randmevalu (randme nuki juures, samal joonel bäikese sõrmega). Nüüd on sõrmede suremine vähemaks jäänud, kuid ranne on endiselt valus (liigutamisel). Samas on kuu aja pärast lõputöö esitamise tähtaeg ja arvuti taga ning kirjutama peab parema käega palju ning 1,5 aastast last+käru+poekotti mitu korda päevas kolmandalt korruselt alla ja üles tassima (milletõttu on selg juba ammust ajast sisuliselt kogu aeg päris kange). Kas on põhjust muretsemiseks või piisab nt Fastum Geli kasutamisest, et valu liigutamisel üle läheks? Või tuleks pöörduda arsti poole?

Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline põhjus ongi käe ja selle liigeste ülekoormus, mis võib põhjustada närvikompressioone. Arsti poole peaks pöörduma kui koormuse vähendamisel asi ei parane.

Dr. Ain Pajos