arvamus diagnoosi ja ravi kohta 06.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere !

Kuidas suhtuda järgnevasse diagnoosi ja missugune ravi (operatiivne või ravimite kombinatsioon) oleks patsiendile parem ? Kas ebameeldiv tunne peas tugevamal astumisel jm. ning mõnikord näonaha tuimustunne on tingitud kaelast või pigem millestki muust ?
MRT:
Kaelalordoos on asendunud kumera küfoosiga keskosas. C5/C6 vahemik on ahenenud, kergelt ka C6/C7, eest kitsam kui taga. C5/C6 ja C6/C7 kõrgusel on spinaalkanali ventraalne deformatsioon, aksiaalsetel kihtidel on näha, et C6/C7 kõrgusel on vasemal mediolateraalne diski prolaps, ulatudes vahemiku kõrguselt nii kraniaalsele kui kaudaalsele. Duurakott vasemal deformeerunud. Seljaajus signaalimuutust ei esine.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Muutused selgroo kaelaosas võivad põhjustada probleeme õlas või käes. Näoprobleemid ei ole sellega seoses.

Dr. Ain Pajos