Närvitõmblused 27.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere !
Olen 60 aastane mees, nn. "valgekrae". Mind häirivad juba pikemat aega (ca 3 a) imelikud närvitõmblused, mis aegajalt tekivad erinevates kohtades (mitte üheaegselt) :kätes, jalgades, õlal,ja ka kaelal ning peas. Tõmblused ei ole tugevad aga on isegi läbi naha nähtavad ja tuntavad. Põhiliselt tuntavad istuvas asendis ja ka lamades. Käisin ka uuringutel elukohajärgse neuroloogi juures (Pärnus), tehti ENMG ja muid uuringuid aga midagi ei avastatud.
Algasid tõmblused paremal pool abaluu piirkonnas pärast tuima seljavalu 3 a tagasi ja esimest korda oli selline tunne nagu oleks selja sisse elektrit lastud, edasi hakkas samasugune "elektrilaskmine" tundma andma paremal õlal ja mujal. Abi pole siiani kusagilt saanud, need tõmblused korduvad aina tihedamini ja praktiliselt haarab juba kõiki erinevaid piirkondi. Mida soovitate?
Tänulik patsient

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui ENMG uuring oli korras, siis tõsisem närvi-lihashaigus on välistatud. Võimalikud on lihasregulatsioonihäired seoses pikemaajalise üldise ärevus ja depressiooniseisundiga. Konkreetseid soovitusi saab anda peale läbivaatust.

Tel, 6 748 591
Dr. Ain Pajos