kummaline mure 17.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mees 30 a. Selline kummaline probleem. Töötan pidevalt arvutiga ja viimasel ajal on süvenenud nähtus, et trükkides lähevad tähed vales järjekorras - need mis tuleks trükkida hiljem tuelvad (no vot nüüd jälle) enne. Vasak käsi trükiks nagu kiiremini, kui parem. Kiirelt trükkdies (jälle) eksin pea igas kolmandas sõnas. Väga häirivaks on muutunud. Kas tegemist võib olla mingi meditsiinilise probleemiga ja peaks asja uurima, või klassifitseerub, see pigem hoolikuse alla. Käed surevad ka aeg ajalt öösel ära ja siis ikka täiega - nii, et pean teise käega tublisti vaeva nägema, et surnud käsi liikuma saada.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käte öine suremine on ilmselt seotud randmete pideva pingesolekuga arvuti käsitsemisel - kasutage hiirega randmepatja. Trükivead, eriti kui ilmnevad ka käsikirjas, võivad osutada häirele aju kõnekeskuses. Kui asi süveneb, tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591