tukslemine jalgades 12.02.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 72 a naine. Kõrge vererõhk. Luuhõrenemine. Neerukivi. Liigesehädad. Nüüd uus tundmatu häda: juba kaks kuud toimub mul pidevalt jalasäärtes (vahel ka reites) mingi imelik tõmblemine - tukslemine - võbisemine, mis on eriti tuntav pikaliasendis. Ei ole valus, kuid häirib ja on mõistetamatu, sest ei tea, millest see on ja mis sellest edasi areneb? Veresooni mul eriti näha pole. Varem oli mul sageli jalakrampe, kuid nüüd mitte tänu Mg-tablettidele. See tukslemise häda tuli hiljem. Perearst ei oska nagu midagi sellest arvata. Mina ka mitte. On see ehk mingi ainulaadne lugu või? Tänud igasuguse vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui lihaste tõmblusi naha all on silmaga näha, peate minema neuroloogi vastuvõtule. Vajalikud on lisauuringud.

Dr. Ain Pajos