mälu kaotus 19.01.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Kirjutan Teile oma abikaasa(M 50.a.) ootamatust probleemist. Nimelt ühel õhtul oli ta järsku probleemi ees, et ei mäleta enam numbreid (uksekoode, telefoninumbreid, mida ta seni oli eksimatult peast teadnud). Sealjuures ei olnud ei peavalu, pearinglust, südameprobleeme. Paari tunni pärast mõõtis ta vererõhku, kus ülemine oli 156, mis oli tema jaoks ootamatult kõrge. Selleks ajaks oli kõik varem ununenu uuesti meeles. Taustaks niipalju, et mõni päev varem käis ta songa opil, mida ei tehtud üldnarkoosis ja ta jätkas ka külmaravis käimist, mida soovitas talle perearst kaelaradikuliidi ja aeg-ajalt valutava põlve pärast. Enesetunne oli väga hea . Ta ei tarvita alkoholi ega suitseta ja on heas füüsilises vormis. Nüüd see järsk vererõhu tõus ja "mustad augud" oli päris kena ehmatus. Millest võib vererõhk nii järsku tõusta ja kas selline olukord oli järsku kerkinud vererõhust põhjustatud? Kas oleks vaja teha mingeid uuringuid? Head tervist Teile ja tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vererõhu tõus võis olla tingitud mälukaotusega seotud stressist. Tegemist võis olla nn. globaalse amneesia episoodiga, mida seostatakse migreeniga. Tuleks siiski minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Korduv teadvuse kaotus ja aju uuring

Poole aasta jooksul on olnud mitu korda teadvuse kaotus. Kompuutertomograafia näitas, et paremal pool basaaltuumades on lakunaarne hüpodensiivne kolle, ca 8 mm suurusega. Muus osas ajukude koldeleiuta, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on väga väikese ajukoe kahjustusega mille põhjus jääb tihti ebaselgeks nt. sünnitrauma, väike infarktikolle?? Kolle ei ole teadvusekaotuste põhjuseks. Vajalik on EEG uuring.
Tel. 6 748 ...

Loe edasi

mälu

Kas SM võib halvendada mälu- asjade meelespidamist...?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

võib.

Loe edasi

Mälu osaline kaotus

U. kaks aastat tagasi oli selline olukord, et kõigepealt "suri 1 käsi ära`st. umbes nii nagu magamise aeg allapoole jäänud asjad ikka "ära surevad", see järel kadus osaliselt mälu- enamiku sõnu ei mäleta ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui tekkis ka osaline kõnehäire ja järgnes peavalu on on suure tõenäosusega tegemist migreenihooga. Ravi selle vastu on võimalik.

Dr. Ain Pajos 6 748 591

Loe edasi

mälu

Olen 50 ligi naine. Mälu halvenemise põhjuseks ilmselt verevarustus- ja ainevahetushäired, nagu Teie eelnevatest vastustest välja lugeda võin. Mida siiski teha mälu parandamiseks? Olen kuulnud kiidetavat ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõestatult mälu taastavaid tablette ei ole olemas. Äsja on tulnud kasutusse uusimad väga kallid ravimid mis pidurdavad mälu halvenemist.
Teie puhul on tähtsam selgitada mälu halvenemise põhjus. Sageli ...

Loe edasi

10 kuune laps ja väristamine

Laps väristab ennast sageli, tundub, et tegu ei ole pissimisega (nagu sageli arvatakse).
Rohkem olen märganud, et teeb seda just ennem sööma hakkamist ja söömise ajal, samas ka muidu mängides.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui kaasub hetkeline kontakti kaotus, tuleks teostada EEG uuring. Soovitan pöörduda lasteneuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: