Kael kukla piirkonnas kange... 13.12.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Viimased paar kuud on kael kuklast kange(eriti pea taha ja ette painutamisel) ning mis eriti häirib ,ajab iiveldama koos kerge peauimasusega.
Perearst on teinud vereproovid(maks,neerud,jms.),samuti tehti sond makku ja ultraheli kõhust. Kõik need proovid olevat korras. Samas iga päev,hooti rohkem-vähem, läheb pea uimaseks ja iiveldab. Eriti vilets on autoga sõites ,siis tundub ,et pea uimasus väga häirib.
Omal algatusel läksin ka Dr. Mustimetsa juurde,kes 2 x on kaelalülisid venitanud.
Ehk oskate soovitada mis võiks minu senist korras tervist nüüd häirida või mida peaks tegema???

Rein

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid kirja eest! Teie puhul on tegemist kaela ja õlavöötme piirkonna kõõlus - lihaspingetega. Abi saab ujumisest, massaazist, nõelravist ja ravikehakultuurist. Soovitan Teil üle vaadata oma padi ja arvutiekraan ja meeldetuletuseks lisan, et abi on ka puhkusest. Ka emotsionaalne ja tööalane pinge võib olla lihaspingete põhjuseks.
Rahulikku jõuluaega soovides,
Katrin Kaarna