ogad kaelalülidel 25.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 32.a naine. Valud algasid ühest õlast siis läks üle ka teise,paar korda aastas kannatan ka kaela kanguse all(jääb nii valusaks,et ei saa pikali ,püst ,keerata jne.)Tehti pilt ja leitigi ogad kaelalülidel,mis on tingitud kõhrede hävimisest. Sellest on nüüd mitu aastat möödas võtan aeg ajalt glükoosamiini(paar kuuri) aga krudisevad nüüd kõik liigesed, kaela painutamine on valulik.töö on istuv aga hommikuti võimlen -harjutused õlgadele ja kaelale. Esiteks huvitab-valu on tegema hakanud parem puus, püsti tõustes ei läheks nagu õigele kohale,kas tõesti peab hakkama raha koguma puusa liigese jaoks või ei pruugi see nii minna.Teine küsimus -plaanin kolmandat last, kuidas see minu hädale võib mõju avaldada ,laps võtab ju omakorda organismist aineid ja glükoosamiini siis vist tarvitada ei tohi,lisaks veel raskus mida siis kandma peab. Aga nii tahan ju last ja temaga hiljem joosta ja mängida ka .ette tänades Anneli.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole tegemis närvivaludega, vaid muutustega liigestes. Tuleks konsulteerida reumatoloogiga.

Dr. Ain Pajos