plii mõju närvisüsteemile 20.10.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
lihvisin vanas majas treppi lakist puhtaks, ja peale paaritunnist töötamis hakkas äärmiselt halb olla, pea käis ringi ja süda läks pahaks, jätsin töö selleks korraks pooleli. Hiljem internetist otsides leidsin, et vanades värvides ja lakkides kasutati ühe komponendina pliid ja et selle tolm on närvisüsteemile ja üldse organismile väga ohtlik, aga põhiliselt räägitakse pikema ajalisest kokkupuutes(nt neil kes töötavad pidevalt selliste ainetega jne) siit ka küsimus: kas ka selline lühiajaline kokkupuude võib avaldada mõju ja kas midagi tuleks ette võtta?
aitäh

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjus ei ole pliis vaid võimali et seoses sundasendiga. Võiks kontrollida ka vererõhku.

Dr. Ain Pajos