paremal pool roiete alt valutab 11.10.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen juba pikemat aega hädas valuga, mis on paremal pool roiete all. Kui ma seda mingi geeliga määrin kaob valu ära. Vahel kiirgab see valu ka paremasse külge. Käisin arstil vereproov oli korras. Pikali olles valu ei ole. Iiveldama ei aja, palavikku ei ole, nõrkust ka mitte. Istudes siis nagu midagi pressiks roiete peale. Valu kiirgab ka paremale poole selga. Vererõhk on normis. Ise olen 52 aastane naine, sportlike eluviisidega. Kui liigun ja sporti teen siis valu ei ole. Kõht on mul ka alati punnis, eriti siis kui ma söön. Perearst arvas, et on roiete vaheline närvipõletik. Mida peaks tegema, et seda valu ei oleks. Olen valu suhtes väga tundlik ja hakkan närveerima. Tehti ka pilt kaelast ja seal oli vasakul pool kuskil lülide vahel kõhred. Käisin neuroloogi vastuvõtul, tema kirjutas mingid tabletid (dif...) nime ei mäleta, aga ma ei saanud neid võtta, kuna hakkas mao peale (iiveldus, enesetunne halb).

Ilusat sügist soovides T.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt ongi tegemis roietevahelise närvijuure ärritusest tekkinud valudega. Põhjuseks on tavaliselt muutused lülisamba rinnaosas. Pilt tuleks teha rinnalülidest seljavalu kõrgusel. Ravi sõltub neuroloogi oskustest.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591