pea ja muu 03.07.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kukkusin 5 aastat tagasi ~1,5 m kõrguselt selja ja peaga vastu kahhelkivipõrandat. Pea paistetas tagant poole suuremaks ja pöördusin traumapunkti, kust öeldi et kui pea ringi ei käi, ei saa nad midagi teha. Viimase kahe aastaga on aga tekkinud tasakaaluhäired nii liikudes kui ka pikali minnes asetades pea padjale. Praeguseks on tunne peas tagant tohutult paks ja häirib igapäeva elu. Lisaks on ka tuim valu oimu juures kulmude vahel tagasi tulnud, ei saa magama jääda kui midagi vastu ei pane)
teine probleem on seotud vereringega, nimelt on mul alati olnud jalad külmad (olen proovinud ginkobiloba tablette, ei aidanud) kuid viimasel ajal on häirima hakanud käte või jalgade suremine ja eile ehmatas mind kui jalg muutus tundelt nagu tombiks. Üldse on üle kogu kere imelik tunne, hommikul kui püsti tõusin oli tunne et tardun ja kukun pikali. Kui käisin verd andmas, siis nad imestasid, et veri nii aeglaselt tuleb ja vereproovi andes ei tulnud üldse verd kuigi varem pole sellega probleemi olnud.
Lisaks sellele on veel sada häda tekkinud ja tunne on nagu keha tahaks üles öelda, elu jooksul olen väga vähe haige olnud. Üle keha on põletav tunne, eriti peas ja kuklas.
Sain neuroloogi aja alles oktoobriks, kas peaksin ootama või pöörduma kiiremini kuhugi, endal on õudne olla nii.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

5 aasta tagune peatrauma praegusi kaebusi ei põhjusta. Kui on väga halb, pöörduge haigla vastuvõttu.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591