halb enesetunne 26.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor!Ma ei tea, kas minu probleem on teie erialast või mitte ent ...äkki oskate mind kasvõi suunata. Juba 2 kuud on mul käekotis, autos, kodus kaasa nuuskpiiritus. probleem sai alguse isegi veelgi varem. Nimelt surevad mul käed-nagu veri ei jõuakski sinna, pea vajub tühjaks ja kuuma külma lained- viib kohe kohe minestamiseni. Siis kaubamajades, toidupoes- tunne peas, et nagu midagi tiriks pikali, helid tugevnevad, soov ära minna, kõhu lööb lahti-teadvuse kaotuse tunne. Kui joon midagi magusat siis hakkab ka halb, suu kuiv. 2 nädalat tagasi tulin välisreisilt- siis kogu probleem võimendus ning jätsin päevapealt suitsetamise maha ( enne umbes 10 aastat 1-2 pakki päevas, ülikoolis ka rohkem). Olime öö läbi pidutsenud ning arvasin, et see on pohmell- lennukis vaakusin teadvuse ja teadvusetuse vahel. Öösel kodus mõtlesin, et lämbun. Peale seda- nii kui mõtlen, et enesetundele- haarab mind paanika, lämbumine, minestus, käed jalad poleks nagu minu jne. Mu tuttaval on langetõbi- see algas tal samuti. Mul on hirm elu ees- varem olin väga iseseisev, rändasin üksi, tahtsin palju üksi olla- nüüd kardan isegi 10 min üksi jääda- kohe hakkab kõrvus kumisema,parfüümid tunduvad nii ilged ja megatugevad, kogu keskkond tundub võimatult umbne. Ma ei pea enam kaua nii vastu. NB! algul arvasin, et olen rase-ei; veel olen aneemik- ka vere seis ei olnud väga hull.

Olen võbolla üle koormatud-õpin, oman ettevõtteid, töötan- aga ma ei suuda puhata, sest kardan üksi olla....

Olen naine 27 aastat vana

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tundub et tegu on paanikahäirega mis tekib kauaaegsest stressist tingitud depressivse seisundi foonil labiilse närvisüsteemiga isikutel. Seisundist väljumiseks on sageli vajalik pikaajaline pidev ravi.

Dr. Ain Pajos

6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Põlemistunne jalgades

Jalgades ja jala säärtes on põlemistunne, aga sääred ei ole kuumad. Enesetunne on ka halb.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Põletustunne jalgades viitab jalanärvide kahjustusele. Esineb tihti koos diabeediga. Ravi on olemas kuid selle määramiseks tuleks tulla vastuvõtule.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika

Loe edasi

halb enesetunne

Tere! Kas radikuliit võib põhjustada väsimust ja üldist liigese-luuvalu?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Radikuliit on tavaliselt ühe närvijuure ärritus-põletik ja üldisi vaevusi ei põhjusta. Küll aga võib mõni muu haigus põhjustada muuhulgas ka närvivalu.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

pearinglus

Tere!
Minu enesetunne on kohati väga halb,pea käib ringi (vahel vähem,vahel tugevasti),ajab iiveldama.Kõndimine on ebalev ja enesetunne kehv.Mis mind ees ootab,teadmatus ei ole hea tunne.Perearst ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Pearingluse, iivelduse ja tasakaaluhäirega tuleks pöörduda kõrvaaarsti ja/või neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

neuroloogia

10aastat on kestnud kaelast tingitud pearinglused. On tehtud elektriravi, venitust, veeprotsetuure. Kestavad pearinglus, halb enesetunne, raskustunne peas. Olen 30aastane, ei jaksa enam.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Pearinglused reeglina ei ole tingitud kaelahaigustest, eriti selles eas.

Dr. Ain Pajos

6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: