Pingepeavalu 15.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 27 a naine, 4 a tütre ema. " a tagasi algas paanikahäire ja ärevushäire, millele lisandus depressioon. Sümptomeid oli palju- tugevad hood ööl kui päeval, värinad, pearinglus, valud, ebareaalsustunne, peas pressimine, pidev ärevus, unehäired, iiveldus jnejnejne. 10 kuud üritasin hakkama ise saada, siis loobusin ja hakkasin võtma Seroxati 20 mg päevas ja rivotrili 2X veerand tbl päevas. Rivotrili lõpetasin ära pärast 5 kuud võtmist. Seroxadiga olen nüüd olnud 1 aasta. Proovisin kuu aega tagasi lõpetada, kõik tuli tagasi:(. Kõige rohkem häirib mind siiski pidev pressitunne peas( nn pingepeavalu). Surub otsaees ja meelekohtades, nagu rätik oleks tugevasti ümber pea. Samuti tunnen vahel ärevust ja tihti ebareaalsustunnet nii enda kui ümbritseva suhtes. See peapress teeb olemise uimaseks ja vähendab oluliselt töövõimet (töötan juhtival ametikohal, kus ajudega töötamine on vältimatu). Psühhiaatrilt ei ole rohkem abi saanud, käsib aga rohtu edasi süüa ja vajadusel rahustit. Miina aga nii jätkata ei taha, tahan elada normaalset elu rohtudeta. Muidu on elus kõik tip-top, muresid pole, peale enda tervise. Uuringute käigus leiti ajust kaasasündinud tsüst, mis pidavat siiski ohutu olema. Kas on võimalik ehk Teie käest head nõu ja abi saada või jääbki elu lõpuni see peapress?

Lugupidamisega
S.V

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Usun, et kindlasti on võimalik saavutada stabiilne seisund ilma tervisehäireteta. See eeldab lisaks õigele ravimile ka muutusi igapäevases elureziimis. Soovitan vahetada raviarsti.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Peavalud

Tere!
Mul on mure...
Täpsemalt on mul sagetihti peavalud, mis tekitavad mulle suurt muret.
Kas tegemist võib olla ajukasvajaga?
Ja seoses sellega, on mul tihti erinevad tujud: ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ajukasvaja tavaliselt ei alga peavaluga. Tõenäolisem on ärevushäirest tingitud pingepeavalu.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Loe edasi

pingepeavalud

Olen 23 aastane üliõpilana, juba mitu aastat kannatan tugevate pea- ja kaelasoonte valu all. Olen konsulteerinud perearsti ja neuroloogiga, raviks olen kasutanud Clotami,ibroprofeni, pipraplaastreid,erinevaid ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Nõelravi kasutegur on ca.50 %.
Pingepeavalu on ravitav. Tulge konsultatsioonile Neurodiagnostika keskusesse.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: