Tugev survetunne ja valulikkus silma kohal 04.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Probleem on selles, et parema kulmu all silma sisenurga kohal on pidev survetunne, ka kergelt valulik. Selline tunne nagu vajuks kulmuluu silmale peale ja see muutub väiksemaks. Pinge- või pitsitustunne on ka meelekoha suunas ja otsmikul kulmude kohal, samuti parema silma ja meelekoha vahel ning kulmu all. Valu-ja pressimistunne on aga parema silma kohal kõige tugevam. Kui on olnud väsitav või pingeline päev, muutub olukord päris talumatuks - ei taha kellelegi otsagi vaadata, sest nägu oleks justkui moondunud ja silmad jooksevad vett. Millega võib Teie hinnangul olla tegu?
Ette tänades vastuse eest!
33-aastane naine

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas ei ole tegu kroonilise põse- või otsmikuurke põletikuga. Kui kõrvaarst põhjust ei leia, on võimalik parema kuklanärvi ärritus seoses kaela lihaspingega. Tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos