piinavad ja sagedad pearinglushood 20.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Nimelt on mul juba keskoolist saadik( hetkel 24 a neiu ) pearinglushood, mis selle aastaga on läinud vägagi sagedaseks. Nüüd on mul nädalas keskmiselt 5 päeval pearinglushood(need on erineva tugevusega) ja tihti lisandub sellele ka unisus või siuke uimane tunne(ei tähenda ,et olesin siis magamata).Siis tahaks küll ükskõik kuhu või mille najale pead toetada. Ise küll kordagi kukkunud ei ole, kuid pidevalt on siuke merehaige tunne( ilma iivelduseta muidugi), et oleksin justkui purjus( tegelt olen karsklane). Kui teen kiiremaid liigutusi nt. pööran end 90-180 kraadi, siis hakkab pea ringi käima(ei mõtle kükist kiiresti püsti tõusmist- siis hakkab nagu nii, ja vist ka enamikel inimestel). Ka siis kui ühistrantspordis sõites läbib buss kiiresti 90 kraadise kurvi. Imestama paneb veel seegi, et vahel hakkab pea ringi käima ka siis kui ma ei liiguta end järsku ja miski ei virvenda silme ees(edasi tagasi liikuvad asjad) lihtsalt istudes või ühekohapeal seistes. Pearinglusi esineb nii pikali(harvem) kui püsti, õues, toas(nii tööl kui kodus). Pikali olles on veel vahel olnud nii, et külge keerates käib ringlustunne peast läbi(muidu eelistan pikali olla, kui pea tugevalt ringi käib).Veel üks olukord, mis tihti pea ringi käima paneb, on see, kui pean vaatama korduvalt arvuti kuvarit ja siis jälle klaviatuuri....(nt. praegust kirja kirjutades) selline pea ja silmade üles -alla liigutamine.

jah, kui te küsite mu vererõhu kohta, siis see on tavapärasemast madamam, kuid see ei ole ju normaalne, et ma pean 7st päevast u.5 päeval end tohutult halvasti tundma- nagu merehaige ilma iivelduseta. Kohvi joomine mu enesetunnet parandamud pole kui "ringlus" on peal, samuti aktiinve elu ei toimi... peale sportlikku tegevust hakkab mul ikkagi paha... hetkel pean silmas rulluisutamist. Peale uisutamist, kui jõuan tuppa ja võtan uisud jalast on tunne nagu oleksin kosmoses... kõik on nii kerge....kuid samas hakkab pea kohe ringi käima...

Olen proovinud,et kui dušši all ära käia, et kas siis saab pea selgeks... ka see moodus on aint ajutine... ajaks mil olen juuksed(pikad) kuivaks saanud, on ringlev ja uimane tunne tagasi.

Ei oska ise end kuidagi aidata...

Need ringlushood rikuvad mu igapäevaelu- tahaks üht või teist asja töölt vabal päeval toimetada(asi pole selles ,et töö ebameeldiv oleks ja ma seda edasi lükata vabandustega tahaks.Ka meeldivaid asju ei suuda ma siis teha), kuid kui siis juhtub just sellel päeval pearinglus, siis vedelen enamus päevast lihtsalt voodis pikutades või telekat vaadates...
Vereproovid, kilpnääre on korras. On vähene rütmihäire- 144 lisalööki ööpäevas(holter uuring).Seda seostas kardioloog, sellega, et mul oli dets. kopsuklamüüdia ägenemine(esimene haiguse periood jäi kaebuste puudumisel avastamata) ja taastumine võtab aega. Kuid jah, pearinglus on mul juba aastaid olnud ja nüüd piinavaks muutunud- ka täna on korduvalt ringi käinud. Kas tegu võib olla sisekõrva hädaga? mul on ka kõrvatagant tundlik- kui õues olid soojemad ilmad proovisin olla palja peaga, siis kõrvatagant (see kõva osa)hakkas valutama. Üldse on kõrvad hellad- ka tuuletõmbus tekitab valu kõrva piirkonnas.
Muidu magan korralikult, olemas kindel töökoht, peret ei ole. Rohtusid ei tarvita kui nüüd välja jätta see klamuudia asi-tarbin veel kardioloogi kirjutatud preducali(1 kuu olen võtnud ja 1 veel) ja multivitamiine

Kiri tuli nüüd päris pikk, loodan, et saate mu kohati keeruliseks aetud lauseehtiusest(mõttest) aru. Aitäh igasuguse abi, arvamuse, soovituse eest ,Kätlin

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Helistage tel 6 748 591
dr. Ain Pajos