valud ja väsimus 13.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere.viimased paar aastat ei möödu kuudki kui mul pea ei valutaks.öösiti ärkan tugeva kaela-kukla valuga,ei saa valu pärast pead ega ega tervet keha keerata.hommikuks on valu peas,silmavalged mustad,nõrkus,südamekloppimine,oksendan kollast kibedat vett.parem peapool on lõhkemiseni valu täis ja saa tööle...olen 48.a.naine ja migreenidega hädas lapsest saati,aga sellised kaelakondivalud peavaluks--ei ole suuteline normaalselt töölgi käima,justkui simulant.ja see väsimus ja nõrkus,lisaks põlvede,küünarnukiliigeste valud on jubedad.aasta tagasi lõi vlu paremasse kätte-ei saanud kätt tõsta ega liigutada.arst ütles et külmetus,aga kuu aega olin kodus,sest ei saanud isegi riidesse,sest iga kehaasend ja parema käe liigutamine vasaku käega võttis silme eest mustaks-valu oli talumatu.kas ja kus oleks võimalik mingeid analüüse teha,et saada selgust.perearstiga ja valuvaigistavate tablettidega on asi piirdund.valuga on vererõhk 168/98/56 ,,pärast oksendamist jälle 104/61/84. kas ilma peresrsti saatekirjata üldse kuhugi arstile ei saa. aitäh.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Põhianalüüsid ( näiteks vere analüüs jne. )peaksite minu arusaamist mööda küll perearsti juures tegema, samuti peaks kõrgenenud vererõhu korral perearst määrama esmase ravi. Mitmesuguste krooniliste kaela,põlve, küünarliigeste jne valudega soovitaksin aga ennekõike reumatoloogi vastuvõtule pöörduda.
Kui soovite ise spetsialisti valida, saate seda teha näiteks TÜ Polikliiniku tasulise vastuvõtu kaudu või erakliinikutes vastavate spetsialistide juures vastuvõtule registreerudes.