hing jääb kinni 11.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 46.a. naine. Minu probleem on selles, et mul "jääb hing kinni"- teisiti ei oska ma seda seisundit kirjeldada. Selline hoog tekib väga äkki ja on esinenud nii öösel kui päeval. Viimasel ajal sagedamini päeval ja paari päeva eest tekkis selline olukord tunni aja jooksul 2 korda. Kõris on nagu mingi takistus, mis ei lase hingata, ajab läkastama, see omakorda paneb näost õhetama, higistama, tekib uriinipidamatus. Pika läkastamise järel saan hingamise korda, kasutan seepeale müntonit või sellesarnast imemiskommi. Kuna töötan lastega, hirmutab selline olukord neidki.
2000.a. aastal olid 2 korda epilepsiasarnased krambid. Olen kahel korral käinud ka vastavatel uuringutel, aga diagnoos ei ole kinnitust leidnud, ometi määras arst mulle Timonil 150 retard 1,5 tabletti päevas, mida võtan senini. Millega võib olla tegemist, kas sellised hood viitavad ikkagi epilepsiale?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hood ei ole iseloomulikud epilepsiale. Tuleks konsulteerida kopsuarstiga (astma?), või kurguarstiga.

Dr. Ain Pajos