Ravi võimalus spinaal stenoosi korral 04.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu diagnoosi selaaju kanali aheneise tõttu on häiritud liikumine ja püsti seismine
Kahel korral on mind opereerinud dr.Savisaar 2004.a. veebruar kaela ja 2005.a.okt. selja allosa. Kaela op. andis märgatavaid tulemusi, aga selja op. praktiliselt ei muutnud midagi. dr. Savisaare hinnangul on neurokirurgiline töö ammendatud. Kuidas kergendada edasi elamist ükski kohalik arst ei ole soovitanud. Olen saanud füsioteraapilist ravi, aga ilma efektita.Palun soovitage milliseid valuvaigisteid tarvitada ja millist võimlemist on tarvis teha.Võib-olla on ikka mingeid teisi võimalusi ka.
Lugupidamisega Rein

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Soovitaksin Teil ühendust võtta Tartu Ülikooli Polikliiniku juures asuva Valuravi kliinikuga, mis on spetsialiseerunud just kroonilise valuga patsientidele sobiva ravimeetodi leidmisele. Klassikalisel juhul tarvitatakse sel puhul mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid, tritsüklilisi antidepressante, karbamasepiini jne. Mis just Teile sobib, otsustaks vastava ala spetsialist.
Ravikehakultuur peab olema suunatud üldisele lihaskorseti tugevdamisele, kindlasti sobib Teile ujumine, suure tõenäosusega jalgrattasport; sörkjooks aga mitte. Üks kord kuus soovitaks keha üldmassaazi.