ebameeldiv tõmblemine. 02.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, võtsin kaua julgust kokku et kirjutada, aga katsun oma mure siis siia kirjutada.
Olen 18 aastane tüdruk ja muret tekitab see et mul on halvad tõmbluse harjumused. Arvan ise sellest et närvid on ära rikutud.
Kui noorem olin tegin pahandust palju ja siis nuheldi mind ikka päris ilusati ja üldse oli mul noore inimese kohta väga pikaajalised pinged. Mõtlen selle all et pikka aega pidin taluma loenguid, karjumist, nutsin palju ja arvan et see mõjus väga mu närvisüsteemile.
Seltskonnas suudan rahulikult võtta ja unustan üldse et mul see halb tõmbluse harjumus on ja kõik on ok. Aga muidu kipun peaga tegema äkilisi liigutusi(tõmblusi) , siis nägu ka krimpsutama ja kirjutades sabistama ja närviliselt kirjutama. On ka niiet kirjutada vahest on päris raske, et nagu misgki tõmbaks käed krampi ja siis peatan kijutamise ja siis kukun sabistama. KT ja tööde ajal just eriti. väga ebameeldiv, keegi midagi halba ei ütle aga endal on ebameeldiv ja raske süveneda asjadesse.
põhimõtteliselt on see mul umbes 6aastasest alates, siis olid ka need tülid minul.
iseenesest on asja võimalik ohjata, aga kui ikka väga väsinud olen ja närviline siis üksi olles ikka tuleb need "hood".
Minu küsimus, kas sellele on seletust mingitki ja kas kuidagigi saab sellist asja paranda.
Tegelikult olen õnnelik inimene, aga kardan äkki tulevikus vaadatakse mu peale viltu. ja oleksin lihtsalt õnnelikum kui seda üldse poleks.

Ettetänades S.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist lapseeast alguse saanud vastutahteliste liigutustega nn, tikid. Põhjus on aju motoorsete keskuste töö häires. Teatud ravimitega on võimalik neid vastutahtelisi liigutusi maha suruda(ära hoida), kuid ravimist loobumisel ja stressisituatsioonides võivad need taasilmneda. Kui nad tekitavad jätkuvalt probleeme, tulge vastuvõtule.

tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Pea tõmblused

Millest võivad tekkida pea tõmblused? Kui olen pinge seisundis siis tiheneb ka tõmblemine, mida soovitate ette võtta kuhu pöörduda, närviarsti juures käigust polnud kasu, määrati lihtsalt rahusteid.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tihti on tegemist kroonilisest ärevusest tingitud lihasregulatsioonihäirega, raviks on elustiili muutus, rahustid ja antidepressandid. Arvesse tulevad veel vastutahtelised liigtused seoses ajudegeneratsiooniga. ...

Loe edasi

Silmaaluse tõmblemine

Tere,
Olen 32-aastane naine. Mul on juba peaaegu kuu aega ühe silma alune tõmmelnud: hommikul ärgates ei tõmble, kuid päeva jooksul, vahel varem, vahel hiljem, hakkab tõmblema, ja tõmbeb kuni magamajäämiseni ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt on tegu kroonilisest stressiseisundist tingitud lihastoonuse regulatsioonihäirega. Tuleks muuta elustiili - rohkem liikumist. Ravi tablettidega on pikaajaline.

Dr. Ain Pajos
tel. ...

Loe edasi

kävarrelihaste tõmblemine

Olen 56 aastane naine.Tervis normaalne,vererõhk ainult kõrgem.
Probleem on selles ,et vasaku käe lihased küünarnukist allapoole tõmblevad
peaaegu terve päev.Millest see on?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Variante on mitu. Tuleb minna arsti vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

öine tõmblemine

tere! minu abikaasal (24a,meesterahvas) ööseti tõmbleb juba ligi kolm aastad.Ta näeb unes, et on kuskil kõrgel ja ta on kukkumas. kuidas sellest öisest tõmblusest lahti saab?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõmblused unne vajumisel ja erinevatel uneperioodidel on normaalne nähtus.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: